RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wyrzucił śmieci w lesie. Zapomniał o ważnym szczególe

27-letni mieszkaniec Parczewa (woj. lubelskie) wyrzucił do lasu kilka worków ze śmieciami. Policjanci w workach znaleźli awizo z poczty, dzięki któremu ustalili sprawcę wykroczenia.

Staruszka robiła porządki w domu, znalazła 34-karatowy diament

Pewna brytyjska emerytka podczas sprzątania domu „prawie wyrzuciła do kosza” 34-karatowy diament. Kamień oszacowany na 2 miliony funtów zostanie...

zobacz więcej

Jak poinformowała oficer prasowy starszy sierżant Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, do zdarzenia doszło w czwartek, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyrzuconych workach ze śmieciami w rejonie lasu i miejscowości Michałówka.

– Funkcjonariusze udali się na miejsce i ustalili, że w workach są odpady zmieszane, głównie plastikowe opakowania, papier, metalowe puszki oraz śmieci biodegradowalne. Sprawca myślał, że może ujdzie mu to na sucho, ale policjanci w śmieciach odnaleźli awizo z poczty, które doprowadziło do sprawcy wykroczenia – powiedziała Semeniuk.

Semeniuk dodała, że awizo nie było bezpośrednio awizowane do mężczyzny, ale do jego partnerki. – Z relacji kobiety wynikało, że rano poprosiła swojego partnera o wyniesienie śmieci, ale nie spodziewała się, że zamiast do kontenera wyrzuci śmieci do lasu. W celu wyjaśnienia sytuacji podała telefon kontaktowy do mężczyzny – powiedziała Semeniuk.

27-latek nie był w stanie podać powodu swojego zachowania, przyznał się do winy i zobowiązał się do stawiennictwa w komendzie w piątek i do natychmiastowego uprzątnięcia wyrzuconych śmieci. Materiały wraz z wnioskiem o ukaranie mężczyzny zostały przekazane do sądu. Za zanieczyszczenie terenów leśnych 27-latkowi grozi mandat karny lub grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej