RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nie żyje gitarzysta Dżemu i Perfectu Andrzej Urny

Perfect, od prawej: Zbigniew Holdys, Andrzej Urny - gitara, Andrzej Nowicki - gitara basowa (fot. Krzysztof Wojcik/Forum)
Perfect, od prawej: Zbigniew Holdys, Andrzej Urny - gitara, Andrzej Nowicki - gitara basowa (fot. Krzysztof Wojcik/Forum)

Po ciężkiej chorobie zmarł gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny Andrzej Urny. 30 listopada obchodziłby swoje 64. urodziny. Muzyk znany był m.in. z zespołów Dżem i Perfect.

Nie żyje aktor Dean Stockwell

W wieku 85 lat zmarł amerykański aktor Dean Stockwell. Na ekranach gościł od ponad 70 lat. Jego kunszt aktorski mogliśmy podziwiać w takich...

zobacz więcej

„Bardzo smutna wiadomość dla Fanów Perfect-u. Kilka godzin temu zmarł po ciężkiej chorobie były gitarzysta Perfect-u ANDRZEJ URNY” – napisała grupa Perfect na Facebooku.

„Z takimi informacjami nie możemy się pogodzić... Andrzej Ryszka przekazał nam właśnie informację, że w wieku 64 lat odszedł Andrzej Urny... Wspaniały człowiek, rewelacyjny gitarzysta, muzyk takich zespołów jak Perfect, Zespół Dżem, Svora, Woo Boo Doo, czy Czarne Komety z Południa... „ – napisał z kolei „Szlak Śląskiego Bluesa”.

Życiorys


Urny urodził się w 1957 roku w Rudzie Śląskiej. W latach 80. był gitarzystą zespołu Dżem. Z zespołem nagrał takie przeboje, jak „Paw” i „Whisky”. Następnie związał się z zespołem „Krzak”. W latach 80. i 90. występował z zespołem Perfect.

Bardzo smutna wiadomość dla Fanów Perfect-u. Kilka godzin temu zmarł po ciężkiej chorobie były gitarzysta Perfect-u ANDRZEJ URNY. ������

Opublikowany przez Perfecta Czwartek, 18 listopada 2021

Z takimi informacjami nie możemy się pogodzić... Andrzej Ryszka przekazał nam właśnie informację, że w wieku 64 lat...

Opublikowany przez Szlak Śląskiego Bluesa Czwartek, 18 listopada 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej