RAPORT

Pogarda

Brutalny atak na wolontariuszy w furgonetce antyaborcyjnej. Wkroczyła policja [WIDEO]

Warszawa, atak na furgonetkę pro-life (fot. Pro-Prawo do Życia)
Warszawa, atak na furgonetkę pro-life (fot. Pro-Prawo do Życia)

Najnowsze

Popularne

Fundacja Pro–Prawo do Życia poinformowała o kolejnym ataku na ich auto i siedzących w nim wolontariuszy. „Dawid został uderzony w głowę ciężkim łańcuchem” – relacjonują zaatakowani mężczyźni i dodają, że groźne sceny rozegrały się w centrum Warszawy.

Dynamiczne zatrzymanie w Krakowie. Złapano członka ‘Ndranghety

Dzięki europejskiej sieci współpracy policyjnej ENFAST w Krakowie zatrzymano Domenico F., członka 'Ndranghety, jednej z najgroźniejszych mafijnych...

zobacz więcej

To nie pierwszy taki atak na auto Fundacji Pro–Prawo do Życia. Tym razem, gdy furgonetka stała w korku na ulicach Warszawy, podbiegł do niej agresywny mężczyzna.

„Za pomocą grubego łańcucha usiłował zniszczyć nasz pojazd. W pewnym momencie z całej siły uderzył w przednią szybę furgonetki, wybijając ją. Niewiele brakowało, a maleńkie kawałki szkła posypałyby się prosto w oczy naszego wolontariusza, który siedział w szoferce” – relacjonują przedstawiciele fundacji.

Zobacz także ->  „Do tej pory tęczowi bandyci byli bezkarni”. Szef Fundacji Pro o zatrzymaniu „Margot”

„Dawid, który odpowiada za koordynację naszej akcji, wybiegł z pojazdu aby schwytać napastnika. Wywiązała się walka, w trakcie której aborcjonista uderzył Dawida w głowę ciężkim łańcuchem! Pomimo odniesionych obrażeń, Dawidowi udało się obezwładnić bandytę z pomocą gazu łzawiącego i kierowcy furgonetki, który nadbiegł mu na pomoc” – podkreślono.

Kożuchowska dziękuje służbom za obronę granicy. „Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie”

Aktorka Małgorzata Kożuchowska odniosła się na Instagramie do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. „Obrona naszych polskich i unijnych granic...

zobacz więcej

Na miejscu zdarzenia wkrótce zjawiły się policyjne radiowozy.

Napastnik został odwieziony na komisariat i aresztowany. Z kolei wolontariusz Dawid trafił na badania do szpitala. „Na szczęście jego życiu nic nie zagraża” – informuje fundacja.

Zobacz także ->  Demolował auto i napadł na działacza pro-life. Kiedy interweniuje policja, posłowie Lewicy protestują

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku miała miejsce podobna sytuacja. Aktywista LGBT „Margot” z grupą towarzyszy zdemolował wówczas inną furgonetkę antyaborcyjnej fundacji Pro – Prawo do Życia. Działacze inicjatywy LGBT napadli na członków fundacji. Internet obiegły wówczas zdjęcia i nagrania ze zdarzenia.

Widać było, jak działacze pro-life są bici, a jednym z bardziej agresywnych napastników jest właśnie „Margot”. Później mężczyzna chwalił się na Facebooku zdjęciami z tablicą rejestracyjną oderwaną od pojazdu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej