RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mistrz olimpijski w biegach narciarskich pogryziony przez psy

Simen Kruger pogryziony przez psy (fot. Trond Tandberg/Getty Images)
Simen Kruger pogryziony przez psy (fot. Trond Tandberg/Getty Images)

Mistrz olimpijski z Pjongczangu (2018) w biegu łączonym na 30 kilometrów i sztafecie Norweg Simen Kruger został podczas treningu w Oslo zaatakowany przez psy i dotkliwie pogryziony.

Reprezentant Holandii miał ranić nożem swojego kuzyna. Stanie przed sądem

Piłkarz reprezentacji Holandii i Spartaka Moskwa Quincy Promes ma być sądzony za rzekome pchnięcie nożem – zapowiedzieli prokuratorzy. Do zdarzenia...

zobacz więcej

Norweg opisał, że przed kilkoma dniami biegał jak zwykle dookoła jeziora Sognsvann w Oslo, tuż obok wyższej szkoły wychowania fizycznego i kampusu studenckiego. Miejsce jest uczęszczane przez spacerowiczów z psami, lecz te muszą być na smyczach.

– Nagle zobaczyłem dwa piękne i miło wyglądające terriery. Podbiegły do mnie i myślałem, że chcą się bawić, lecz one od razu pokazały zęby i warcząc przeszły do ataku. Nie miałem szans się odganiać, ponieważ atakowały z dwóch stron. Na szczęście szybko pojawili się właściciele i je uspokoili – opisał biegacz.

– Przygoda okazała się bardziej dramatyczna, ponieważ ze względu na krwawienia musiałem udać się na pogotowie, gdzie dostałem zastrzyk przeciwtężcowy oraz przepisano mi długą kurację antybiotykową – dodał.

Biegacz wystartuje w najbliższy weekend w norweskiej premierze sezonu w Beitostoelen.

– Raczej będzie to odnotowanie obecności, ponieważ w dalszym ciągu biorę silne lekarstwa i nie chcę ryzykować zbyt dużym wysiłkiem. Na szczęście do olimpiady w Pekinie pozostało trochę czasu – powiedział.

Norweg w Pjongczangu zdobył jeszcze medal brązowy na 15 km techniką dowolną. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Obersdorfie stał trzy razy na podium, zdobywając dwa srebrne medale, w biegu łączonym i na 15 kilometrów techniką dowolną oraz brązowy na 50 kilometrów techniką klasyczną.

Czytaj także: Zdemolował sklep. Sąd uznał, że pogryzienie przez policyjnego psa to wystarczająca kara

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej