RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Reprezentant Holandii miał ranić nożem swojego kuzyna. Stanie przed sądem

Quincy Promes ma poważne problemy (fot.  Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)
Quincy Promes ma poważne problemy (fot. Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Piłkarz reprezentacji Holandii i Spartaka Moskwa Quincy Promes ma być sądzony za rzekome pchnięcie nożem – zapowiedzieli prokuratorzy. Do zdarzenia doszło w lipcu 2020 roku. Według mediów – podczas przyjęcia rodzinnego, a poszkodowanym jest kuzyn znanego zawodnika. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Reprezentant Holandii trafił do więzienia za atak z nożem w ręku

Policja w Amsterdamie aresztowała w niedzielę piłkarza reprezentacji Holandii i Ajaksu Quincy Promesa za rzekomy atak z nożem w ręku podczas...

zobacz więcej

Promes od początku zaprzecza swojemu udziałowi w zdarzeniu, do jakiego doszło w miejscowości Abcoude koło Amsterdamu. Według holenderskich mediów, powołujących się na relacje świadków – było to przyjęcie rodzinne, a znany zawodnik wdał się w bójkę.

Piłkarz był już zatrzymany na krótko w grudniu 2020 roku. Został zwolniony po dwóch dniach, ale pozostawał podejrzanym w sprawie. Holenderscy prokuratorzy twierdzą, iż widziano, jak Promes dźgał ofiarę, która jest jego kuzynem. Piłkarzowi ma być postawiony zarzut napaści i usiłowania zabójstwa. Ofiara przeżyła atak, lecz doznała poważnych obrażeń kolana.

29-letni Promes rozegrał dotychczas 50 meczów w reprezentacji Holandii i zdobył siedem bramek. Uczestniczył m.in. w tegorocznych mistrzostwach Europy. Występował m.in. w Sevilli i Ajaksie Amsterdam, a na początku 2021 roku wrócił do Spartaka Moskwa, w którym grał już w latach 2014–18.

Moskiewska drużyna jest rywalem Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej