RAPORT

Pogarda

Holenderski polityk zgubił w pociągu tekst umowy koalicyjnej. Trafiła do mediów

Gert–Jan Segers (fot. Patrick van Katwijk/BSR Agency/Getty Images)
Gert–Jan Segers (fot. Patrick van Katwijk/BSR Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przewodniczący konserwatywnej chadecji (Christen Unie – CU) Gert–Jan Segers przyznał, że zostawił w pociągu poufny tekst umowy koalicyjnej. Teraz media publikują jej szczegóły.

Kłopoty premiera Holandii. Łamanie praworządności, wciąż brak koalicji

Niderlandy od dziesięciu miesięcy nie mają rządu, gdyż w połowie stycznia rząd Marka Ruttego został zmuszony do podania się do dymisji w wyniku...

zobacz więcej

Niderlandami ciągle rządzi gabinet Marka Ruttego, który podał się do dymisji w styczniu br. Negocjacje koalicyjne trwają już najdłużej od II wojny światowej.

W ostatnich tygodniach partie obecnej koalicji – liberalna VVD, chadecja (CDA), konserwatywna chadecja oraz socjalliberalna partia D66 ponownie zasiadły do stołu negocjacyjnego.

Pod koniec września była już gotowa umowa koalicyjna. Jej treść prawdopodobnie pozostałaby tajemnicą, gdyby nie gapiostwo lidera konserwatywnej chadecji.

Segers zostawił dokument w pociągu i teraz media publikują jego szczegóły. „Jestem tylko człowiekiem, bardzo przepraszam” – powiedział polityk.

W dokumencie jest mowa o działaniach na rzecz klimatu, a także walce z niedoborem mieszkań – informuje dziennik „Het Parool”. Według zapisów projektu umowy koalicyjnej, nowy rząd chciałby doprowadzić do większej redukcji CO2, niż wymaga tego Unia Europejska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej