RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier: Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja

Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja dla rozwoju kraju, w tym dla gmin i powiatów przy tych drogach, gdyż dzięki nim mogą przyciągnąć inwestorów – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na budowie trasy S7 w gminie Książ Wielki.

Premier: Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie

Ciężka praca Polaków połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie...

zobacz więcej

– Jesteśmy na placu budowy trasy S7, to ma być docelowo najdłuższa droga ekspresowa w Polsce, mająca ponad 700 km. Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja dla rozwoju kraju, a także dla rozwoju gmin i powiatów, położonych wzdłuż tych dróg, bo są one w stanie przyciągnąć nowych inwestorów i doprowadzić do powstania tysięcy nowych miejsc pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na budowie trasy S7 w gminie Książ Wielki.

Dodał, że obecnie trudny do wyobrażenia jest rozwój gospodarczy bez dróg ekspresowych i bez dróg, które do nich prowadzą, czyli dróg powiatowych i gminnych.

– W Polskim Ładzie na zasadzie kół zębatych jedne instytucje, takie jak budowa trasy S7, implikują kolejne – bo dzięki drogom pojawiają się przedsiębiorcy, którzy tworzą nowe miejsca pracy, co sprawia, że pojawia się zapotrzebowanie na nowe szkoły i nowe kierunki studiów – a tutaj niedaleko jest Kraków. To wszystko służy podnoszeniu standardu życia Polaków – powiedział premier.

Jak mówił, ma nadzieję, że wkrótce poradzimy sobie z pandemią.

– Mam nadzieje, że wyjdziemy z pandemii, na dobrym rozpędzie wejdziemy w nowy rok, 2022, który liczę, że będzie takim, w którym w pełni rozwiniemy skrzydła – w dziedzinie nowoczesnych technologii i rozwoju infrastruktury – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Polski Ład i zmiany w podatkach. Prezydent podpisał ustawę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej