RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejne narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie małą sajmiri wiewiórczą

Nowo narodzona małpka (fot. ZOO Wrocław)
Nowo narodzona małpka (fot. ZOO Wrocław)

Baby boom we wrocławskim zoo nadal trwa. Ostatnio przyszła tam na świat sajmiri wiewiórcza. To gatunek małpy występujący m.in. w dorzeczu Amazonki, gdzie od lat jest masowo odławiany na potrzeby badań naukowych i handlu. Ogrody zoologiczne prowadzą jego hodowlę zachowawczą, by umożliwić przetrwanie gatunku.

Internauci wybrali imię dla małego leniwca z wrocławskiego zoo

Jakiś czas temu informowaliśmy o konkursie na wybór imienia dla małego leniwca, który przyszedł na świat we wrocławskim zoo. Dzięki pomocy...

zobacz więcej

Jak poinformowało wrocławskie zoo, pierwsze sajmiri wiewiórcze przyjechały do nich 10 lat temu, a pierwszy maluch pojawił się już rok później. Od tamtej pory każdego roku pojawiają się młode, a tegoroczny przychówek to w sumie 36. urodzony tu osobnik.

„Maluch przyszedł na świat nieco ponad dwa tygodnie temu. Już drugiego dnia przeszedł z brzucha na plecy matki i mocno się trzyma. Na razie przebywa tylko z matką – śpi i pije jej mleko. Tak będzie przez trzy tygodnie. Potem będzie wychowywany przez siostry i ciotki, bo tak jest u tego gatunku” – powiedział cytowany w komunikacie Jacek Góral, który opiekuje się sejmikami od początku ich hodowli we wrocławskim zoo.

Kiedy maluch podrośnie wyjedzie do innego zoo, by wzmacniać i rozwijać hodowlę zachowawczą.

Czytaj także: Sensacyjne narodziny we wrocławskim zoo. Drugie takie na świecie
(fot. ZOO Wrocław)
(fot. ZOO Wrocław)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej