RAPORT

Pogarda

„Każdy dzień bez zatwierdzenia KPO to strata dla polskiej gospodarki”

Trwają negocjacje ws. polskiego planu odbudowy (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)
Trwają negocjacje ws. polskiego planu odbudowy (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Każdy dzień, o który Komisja Europejska odwleka zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy, przynosi straty polskiej gospodarce – oświadczył w czwartek w Brukseli minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Dodał też, że motywy działania KE są „głównie polityczne”.

Politolog: Zachód wygrał zimną wojnę, dziś jest w fazie autodestrukcji

Znany portugalski politolog Henrique Burnay uważa, że władzom państw zachodnich nie udało się stworzyć światowej potęgi i sprostać wyzwaniom takim,...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

„Naszym zdaniem każdy dzień, o który Komisja przedłuża (zatwierdzenie KPO) ze względów głównie politycznych, to jest dzień, w którym traci Polska, polska gospodarka, Polacy” – oznajmił minister podczas briefingu dla dziennikarzy.

„Prowadzimy dialog. Każda rozmowa z Komisja Europejską trochę przybliża nas, aby dojść do pewnego kompromisu. Każdorazowo, kiedy rozmawia się z KE i tłumaczy się problemy i rozwiązania, które chcemy zaproponować, aby przybliżyć nas do podpisania tego Krajowego Planu Odbudowy jeszcze w tym roku, skutkują tym, że jesteśmy coraz bliżej” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej