RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Denis Villeneuve w Toruniu. Twórca „Diuny” gościem festiwalu EnergaCAMERIMAGE

Najnowsze

Popularne

EnergaCAMERIMAGE na półmetku. Dzisiejszy wieczór będzie należał do twórców kasowego filmu „Diuna”. Reżyser Denis Villeneuve oraz autor zdjęć Greig Fraser spotkają się z publicznością i osobiście zaproszą na projekcje „Diuny”. Denis Villeneuve odbierze podczas EnergaCAMERIMAGE specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii.

Kim była Halyna Hutchins? „Wschodząca gwiazda” przypadkowo zastrzelona przez Baldwina

Śmiertelnie postrzelona przez aktora Aleca Baldwina operatorka filmowa była obywatelką Ukrainy – potwierdził ukraiński resort dyplomacji. Halyna...

zobacz więcej

Denis Villeneuve cieszył się już wcześniej reputacją błyskotliwego reżysera choćby za sprawą „Sicario” z 2015 roku, „Wroga” (2013) czy „Labiryntu” (2013). Na planie tego ostatniego spotkał się po raz pierwszy z Rogerem Deakinsem, a efektem ich współpracy był mroczny dreszczowiec o zdesperowanym ojcu przekraczającym wszelkie granice, żeby uratować zaginioną córeczkę.

Kim jest Denis Villeneuve?


Reżyser szybko zaczął kojarzyć się widzom z reżyserską jakością i wizualną finezją. Takich też filmowców szukają organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE – reżyserów, którzy postrzegają stronę wizualną nie tyle jako narzędzie do opowiadania wizualnie sugestywnych historii, ile doskonałą okazję, ażeby zapraszać widzów na ekscytujące filmowe przygody. Bywalcy światowych festiwali znali Villeneuve’a wcześniej doskonale za sprawą „Pogorzeliska” (2010) oraz „Politechniki” (2009).

„Diuna” – opowieść o galaktycznym konflikcie


Najnowszy film Villeneuve’a – „Diuna” to opowieść o brutalnym konflikcie, którego stawką jest galaktyczna dominacja. Historia powstała w oparciu o powieść Franka Herberta, a autorem zdjęć jest Greig Fraser.

Nie był to dla reżysera debiut w fantastycznonaukowej konwencji; Denis Villeneuve nakręcił wcześniej w tym gatunku dwa dzieła: „Nowy początek” (2016) oraz „Blade Runner 2049” (2017) – kontynuację jednej z najbardziej cenionych produkcji w historii kina: „Łowcy androidów” Ridleya Scotta.

Zobacz także: Oaza luksusu dla ekipy filmowej „Diuny”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej