RAPORT

Wojna na Ukrainie

TVP World dostępny w TV i online od dziś. Sprawdź, gdzie oglądać nowy kanał Telewizji Polskiej

Kilka tygodni przed zaplanowaną datą premiery, w czwartek 18 listopada, zadebiutował nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP World. Anglojęzyczny program informacyjny dostępny jest już dla widzów na całym świecie. Do wcześniejszego uruchomienia kanału władze telewizji publicznej skłoniła sytuacja na granicy polsko-białoruskiej i konieczność rzetelnego relacjonowania wydarzeń, na temat których w światowych mediach nie brakuje fake newsów i kreowanej na wschodzie dezinformacji. Gdzie oglądać TVP World?

„Stop dezinformacji!”, „Szacunek dla Polski”. Wpisy pod materiałami zagranicznych mediów

Świat nie daje wiary białoruskiej i kremlowskiej propagandzie – takie spostrzeżenie może przyjść na myśl, jeśli spojrzy się na komentarze...

zobacz więcej

– Polska telewizja publiczna czuje się odpowiedzialna za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału – wyjaśnia prezes TVP Jacek Kurski.

TVP World wystartowało w czwartek tuż po godzinie 8. Rebranding przeszedł dotychczasowy anglojęzyczny serwis Poland IN, którego adres kieruje teraz na stronę nowego programu.

TVP World. Gdzie oglądać nowy kanał Telewizji Polskiej?


TVP World będzie nadawać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Prócz relacji wydarzeń z granicy w ramówce nie zabraknie też publicystyki i rozmów z ekspertami.

Kanał dostępny jest dla widzów poprzez stronę internetową TVPWORLD.com oraz kanał w serwisie YouTube.


Śledzić można go także za pośrednictwem telewizji satelitarnej (kilka miesięcy temu informowaliśmy, że TVP chce emisji za pośrednictwem satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej i platformy Dish Network w USA) i anteny TVP Info (pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego). Ta ostatnia oferta jest skierowana przede wszystkim do widzów z innych stref czasowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Cały czas emitowane są także kolejne odcinki specjalnego serwisu informacyjnego „Raport z granicy” – wydawanego w pięciu wersjach językowych:
po polsku,
angielsku,
rosyjsku,
arabsku
• francusku.


– W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznej – podkreśla wiceprezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

Zobacz także: W odpowiedzi na wojnę informacyjną i hybrydową agresję. Rusza TVP World

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej