RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie

Ciężka praca Polaków połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej, a Polacy mogą tutaj tworzyć nowej miejsca pracy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Stalowej Woli podczas uroczystości ogłoszenia inwestycji koreańskiej firmy SK Nexilis.

Morawiecki: Nie wiem, który Tusk jest prawdziwy [WIDEO]

Jestem zakłopotany, który Donald Tusk jest prawdziwy: czy ten z Twittera, który wzywa do przyjęcia polskiego KPO, czy ten, który jest szefem PO,...

zobacz więcej

– Stalowa Wola powstawała nie tak dawno temu, patrząc na historię Polski i historię Korei; powstała z woli polskiego narodu, aby wybić się na nowoczesność – mówił premier.

– Trudny czas transformacji po 1989 r. doprowadził w wielu miejscach do niewykorzystania potencjału technicznego, potencjału przemysłowego, a właściwie do jego zmarnowania – podkreślił.

Szef rządu zwrócił uwagę na rozwój Polski w ostatnich latach. – Ciężka praca Polaków, połączona z poszukiwaniem najlepszych na świecie inwestorów, doprowadza do tego, że dzisiaj Polska gospodarczo wygląda zupełnie inaczej, a Polacy mogą tutaj tworzyć nowej miejsca pracy – zaznaczył Morawiecki.

– Jednym z najlepszych inwestorów w Polsce jest firma SK Group z Korei, którą kierownictwo dzisiaj gościmy. Dzisiaj nie mamy najnowocześniejszych technologii, ale mamy znakomite uczelnie, dobrych pracowników, którzy chcą tworzyć wartość dodaną – mówił premier.

– Inwestycja w szeroko rozumianą mobilność wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju w sposób perfekcyjny. Nie tylko tworzy miejsca pracy, ale w szczególności tworzy potencjał kreatywności i innowacyjności w całej Polsce – wskazał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
– Polska już dziś jest liderem elektromobilności w Europie – warto to podkreślić. Tutaj, na Podkarpaciu, inicjowaliśmy polską, podkarpacką Dolinę Wodorową. Stawiamy na nowoczesny rozwój mobilności i wykorzystanie wodoru – zwrócił uwagę Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej