RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Trzeźwy poranek” i aktor hejter. Policja zrywa współpracę z Piotrem Zeltem

Najnowsze

Popularne

Są konsekwencje skandalicznych słów aktora Piotra Zelta, w których między innymi obrażał rzeczniczkę Straży Granicznej i znieważał polski mundur. Opolska policja poinformowała, że nie będzie kontynuowała współpracy z artystą. W ostatnich dniach Zelt wystąpił w jednym ze spotów promujących policyjną kampanię „Trzeźwy poranek na A4”. Więcej nie weźmie udziału w podobnej akcji – zapewniają funkcjonariusze.

Białoruska propaganda zachwycona akcją polskiej opozycji. Przekaz idzie w świat

Politycy PO i Lewicy wzięli udział w proteście przeciwko wstrzymywaniu przez rząd fali imigracji. Manifestację, na której prezentowano skandaliczne...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik opolskiej policji podkom. Karol Brandys, aktor Piotr Zelt wziął jednorazowy udział w spocie związanym z policyjną akcją „Trzeźwy poranek na A4”, zamieszczonym w połowie listopada w mediach społecznościowych opolskiej policji. W nagraniu Zelt apelował do kierowców o zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spot został już usunięty ze strony KWP Opole.

Nie będzie policyjnej współpracy z hejterem


– Nie było żadnej długotrwałej umowy. Po prostu pan Zelt jako dziennikarz zajmujący się m.in. tematyką motoryzacyjną, wystąpił w tym jednym, konkretnym spocie. Jednak po jego wpisach na temat działania służb mundurowych przy naszej granicy, podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy na przyszłość – powiedział podkom. Brandys.

Kilka dni temu aktor Piotr Zelt na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych umieścił wpis, w którym znieważył rzeczniczkę Straży Granicznej ppor. Annę Michalską. „Pani »rzecznik« Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS” – napisał aktor, który po pewnym czasie skasował swój wpis. Po wpisie aktora Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. „Treści zawarte na jego stronie wyślemy do kancelarii, wyjdą dwa oddzielnie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa – na Piotra Zelta i Alfreda Zelta” – czytamy na profilu Fundacji.

Proponował rozstrzelanie Kaczyńskiego?


W środę TVP3 Opole ujawniła kolejne wpisy Piotra Zelta obrażające polski mundur – tym razem w odniesieniu do Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Stacja przypomniała także inne jego skandaliczne posty, w których obrzucał nielubianych przez siebie polityków wulgaryzmami i sugerował, że Jarosław Kaczyński oraz jego współpracownicy powinni zostać rozstrzelani („skończyć jak Ceausescu”).

Do afery Zelt odniósł się rozmowie z Plejadą: „Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli”.

Zobacz także: „Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej