RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Zakaz trzymania zwierząt domowych i grzywna za spacer z psem. Gdzie?

Psy są uważane w islamie za zwierzęta nieczyste (fot. Pexels)
Psy są uważane w islamie za zwierzęta nieczyste (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Irańscy parlamentarzyści reprezentujący radykalne skrzydło islamu złożyli projekt ustawy zakazującej trzymania zwierząt domowych. Zgodnie z nim za spacer z psem będzie grozić wysoka grzywna – poinformowała agencja Associated Press.

„Alarm!”. Życie ze szczurami i insektami. Zbieracz nie chce pomocy [WIDEO]

Smród, szczury i insekty – to codzienność mieszkańców jednego z bloków w Grudziądzu. Ich życie od kilku lat zatruwa jeden z lokatorów, cierpiący na...

zobacz więcej

Muzułmańscy radykałowie przewidzieli konfiskatę na trzy miesiące taksówki, której kierowca zgodził się przewieźć pasażera z psem lub kotem. Chcą ponadto zakazu wynajmowania mieszkań właścicielom zwierząt domowych.

Powołując się na założenia teologii muzułmańskiej, twardogłowi konserwatyści określają zwierzęta jako nieczyste i „wywołujące panikę wśród ludzi widzących spacerowicza z psem”. Przechadzka z pupilem na smyczy, w myśl nowych przepisów, uznana za przestępstwo, wiązać się będzie z wysoką karą grzywny.

Zadania dla policji


Irańska policja podejmowała dotąd liczne próby wprowadzenia zakazu trzymania w domu psów czy kotów – wszystkie okazywały się bezskuteczne. Mając w rękach prawne narzędzie, będzie mogła sprawniej egzekwować ograniczenia.

Zdaniem obserwatorów zapowiedziane regulacje będą społecznie ignorowane. Coraz więcej młodych Irańczyków mieszka ze zwierzętami domowymi. W stolicy kraju, Teheranie i innych większych miastach pojawiają się kliniki weterynaryjne i sklepy zoologiczne cieszące się rosnącym zainteresowaniem klientów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej