RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Start TVP World. „Jesteśmy atakowani informacją, naszą odpowiedzią musi być informacja”

Najnowsze

Popularne

Pracowaliśmy nad tym projektem od wielu miesięcy. Rozpoczęliśmy dzisiaj, właśnie wtedy, kiedy Polska nas najbardziej potrzebuje – powiedział wiceprezes TVP Mateusz Matyszkowicz o starcie anglojęzycznego programu TVP World. – W naszych czasach informacja jest bronią, jesteśmy atakowani informacją i naszą odpowiedzią powinna być informacja: rzetelna, profesjonalna, dobrze zrobiona, ze wspaniałymi prowadzącymi, ze świetną redakcją, w pięknej oprawie graficznej – podkreślił.

W odpowiedzi na wojnę informacyjną i hybrydową agresję. Rusza TVP World

Od 18.11.2021, od godz. 8 TVP zacznie nadawać TVP World - angielskojęzyczny program informacyjny. Przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

zobacz więcej

Program TVP World rozpoczął nadawanie w czwartek o godz. 8 rano. Informacje będą przekazywane przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Widzowie na całym świecie będą mieli między innymi wgląd w sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału – wskazał prezes TVP Jacek Kurski.

TVP World – gdzie oglądać?


Kanał będzie dostępny za pośrednictwem strony internetowej tvpworld.com, telewizji satelitarnej (kilka miesięcy temu informowaliśmy, że TVP chce emisji za pośrednictwem satelity Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej i platformy Dish Network w USA) i anteny TVP Info (pomiędzy 1 w nocy i 5 rano czasu polskiego). Ta ostatnia oferta jest skierowana przede wszystkim do widzów z innych stref czasowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej