RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tragedia na planie. Coraz mocniejsze zarzuty przeciw Baldwinowi

Prokuratura w Santa Fe nie przedstawiła nikomu zarzutów karnych (fot. Getty Images)
Prokuratura w Santa Fe nie przedstawiła nikomu zarzutów karnych (fot. Getty Images)

Scena, w której Alec Baldwin strzela z pistoletu, nie była zaplanowana - napisała w pozwie sądowym opiekunka scenariusza filmu „Rust”, na którego planie Baldwin śmiertelnie postrzelił operatorkę zdjęć Halynę Hutchins.

Gwiazdor zastrzelił kobietę na planie. Teraz przerwał milczenie

Była moją przyjaciółką – powiedział w sobotę Alec Baldwin, wypowiadając się publicznie po raz pierwszy od tragicznego wypadku na planie filmu...

zobacz więcej

O pozwie opiekunki scenariusza Mamie Mitchell w środę donosi gazeta „Hollywood Reporter”, na którą powołuje się Agencja Reutera.

„Scenariusz nie zakładał, że Alec Baldwin wystrzeli z broni” - napisała Mitchell w pozwie przeciwko amerykańskiemu aktorowi. To drugi pozew, który trafił do sądu w Los Angeles w związku z tragicznym wydarzeniem 21 października.

Mitchell w pozwie wyjaśnia, że scenariusz filmu zakładał nakręcenie trzech szybkich ujęć – pierwsze miało pokazywać oczy Baldwina, drugie – plamę krwi na jego ramieniu, a potem kamera miała skierować na tors aktora, który w tym czasie miał sięgnąć ręką do kabury i wyjąć broń.

Scenariusz nie mówił o tym, że z broni ma wystrzelić Baldwin lub jakąkolwiek inna osoba” – napisano w pozwie, w którym Mitchell oskarża także aktora o „napaść, celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego i celowe wyrządzenie krzywdy”.

Mitchell podkreśla, że nie przeprowadzono żadnej próby sceny, w której Baldwin miałby wystrzelić z pistoletu, a w momencie strzału kamery nie były włączone. Obwinia także Baldwina, że aktor nie sprawdził, czy broń jest naładowana.

„Alec Baldwin powinien założyć, że broń, o której mowa, mogła być naładowana i powinien ją sprawdzić. On nie miał prawa polegać na jakimś rzekomym zapewnieniu asystenta reżysera, że jest to zimna broń. Baldwin nie może skryć się za inną osobą, aby usprawiedliwić fakt, że sam nie sprawdził broni” – napisała Mitchell.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej