RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziwne pytania Lewandowskiego. Nie wiedział, o co grają?

Robert Lewandowski dopytywał rzecznika PZPN o możliwe scenariusze po porażce z Węgrami (fot. YouTube/Łączy nas Piłka)
Robert Lewandowski dopytywał rzecznika PZPN o możliwe scenariusze po porażce z Węgrami (fot. YouTube/Łączy nas Piłka)

Na profilu „Łączy nas Piłka”, oficjalnym kanale YouTube’owym reprezentacji Polski, pojawiły się kulisy poniedziałkowej porażki z Węgrami. Podczas trwającego ponad 17 minut filmu dowiadujemy się między innymi, że... Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji, nie znał rzeczywistej stawki meczu na Narodowym.

Czarny scenariusz. Polacy bez rozstawienia w barażach

Po porażce z Węgrami (1:2) na Stadionie Narodowym, w sercach kibiców tliła się jeszcze nadzieja, że we wtorek rywale zagrają dla nas, a...

zobacz więcej

Robertowi Lewandowskiemu zdarzyło się w przeszłości przyznać, że nie wie, czym jest Liga Narodów i nie do końca rozumie, o co w niej chodzi. Choć od kapitana reprezentacji Polski można wymagać lepszej orientacji w sprawach, które tak bezpośrednio dotyczą drużyny, dopóki grał i strzelał – trudno było narzekać. Zwłaszcza, że to przecież najlepszy piłkarz świata.

No właśnie: dopóki grał. W poniedziałek Lewandowskiego zabrakło, co – jak tłumaczył w niezbyt zgrabnym oświadczeniu – uzgodnił z selekcjonerem, mając na uwadze głównie troskę o własne ciało. Kapitan znalazł się pod słusznym ostrzałem, bo jeśli za kilka dni wylosujemy w barażach podróż na San Siro czy starcie z Portugalią w Lizbonie, a obok nosa przejdzie nam choćby Macedonia Północna na Stadionie Narodowym, trudno nie będzie mieć do „Lewego” pretensji.

Nie pomagają mu też... członkowie sztabu reprezentacji. W środę na oficjalnym kanale „Łączy nas Piłka” ukazał się film, z którego wynika, że nasz kapitan nie był do końca świadomy stawki meczu z Węgrami. Nie wiedział, że pomimo porażki mamy jeszcze szansę na rozstawienie, dopytując rzecznika PZPN, Jakuba Kwiatkowskiego, o możliwe scenariusze.

– To czekaj, mamy szanse na baraże?!
– No, baraże mamy...
– Znaczy, na rozstawienie...
– Musi Walia przegrać u siebie z Belgią, a Turcja nie może wygrać na wyjeździe z Czarnogórą.
– Ile?
– Nie może wygrać.
– A, nie może wygrać... Kurczę.

Walia z Belgią zremisowała, Turcja wygrała z Czarnogórą, a Polska w barażach rozstawiona nie będzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej