RAPORT

Pogarda

Uzbekistan wprowadza zakaz lotów na Białoruś dla obywateli sześciu państw

Decyzja władz została podjęta w związku z kryzysem migracyjnym na granicach Białorusi i UE (fot. Shutterstock)
Decyzja władz została podjęta w związku z kryzysem migracyjnym na granicach Białorusi i UE (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Władze Uzbekistanu poinformowały w środę, że wprowadzają tymczasowy zakaz tranzytu lotniczego dla obywateli Iraku, Syrii, Jemenu, Libanu, Libii i Afganistanu, którzy chcą udać się na Białoruś – podaje agencja RIA Nowosti.

Irak wstrzymuje bezpośrednie loty na Białoruś

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iraku poinformowało, że kraj ten wstrzymuje bezpośrednie loty na Białoruś. Ma to pomóc w ochronie Irakijczyków...

zobacz więcej

Decyzja władz w Taszkencie została podjęta w związku z kryzysem migracyjnym na granicach Białorusi i Unii Europejskiej.

RIA Nowosti przypomina, że w ubiegłym tygodniu Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego Turcji wydała zakaz sprzedaży biletów dla obywateli Iraku, Syrii i Jemenu, udających się na Białoruś.

Zakaz tranzytu lotniczego


Dzień później białoruskie linie lotnicze Belavia poinformowały, że obywatele Iraku, Syrii i Jemenu, lecący z Turcji, nie będą przyjmowani na pokład jej samolotów. Zjednoczone Emiraty Arabskie również nie pozwalają już podróżnym z Afganistanu i państw Bliskiego Wschodu korzystać z połączeń na Białoruś, taką samą decyzję podjęły syryjskie linie lotnicze Cham Wings Airlines.

Sytuacja jest dramatyczna


W poniedziałek szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas powiedział w Brukseli przed rozpoczęciem spotkania ministrów spraw zagranicznych UE, że nie można wykluczyć wprowadzenia zakazów korzystania z europejskiej przestrzeni powietrznej dla linii lotniczych, które biorą udział w transporcie migrantów na Białoruś.

– Sytuacja jest tak dramatyczna, że nie możemy już wykluczyć wprowadzenia zakazów korzystania z przestrzeni powietrznej czy pozwoleń na lądowanie na terytorium europejskim – oznajmił Maas.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej