RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Sousa wyleciał do Portugalii. Zapadła decyzja ws. jego przyszłości

Paulo Sousa wyleciał do Portugalii (fot. PAP/Leszek Szymański)
Paulo Sousa wyleciał do Portugalii (fot. PAP/Leszek Szymański)

Mecze reprezentacji za nami, więc Paulo Sousa wyjeżdża z Polski. W środę selekcjoner drużyny narodowej poleciał do Portugalii. Czy Portugalczyk poprowadzi drużynę narodową w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze? Kiedy znów przyleci do Polski?

Z kim zagramy o mundial? Transmisja losowania w TVP

Reprezentacja Polski jest pewna gry w barażach o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Rywali w walce o mundial poznamy 26 listopada....

zobacz więcej

Jak ustalił portal sport.tvp.pl Sousa ma przylecieć do Polski 13 grudnia. Wtedy weźmie udział w dorocznej ogólnopolskiej konferencji trenerów UEFA Pro. To poniedziałek, więc bardzo możliwe, że wcześniej, w weekend, Sousa zawita wreszcie na kilka meczów PKO BP Ekstraklasy. Byłoby to nie lada wydarzenie, bo selekcjoner niezmiernie rzadko ogląda z trybun spotkania naszej ligi.

Na pewno Sousie obowiązków przysporzy kalendarz UEFA i FIFA. 26 listopada w Zurichu odbędzie się losowanie baraży mistrzostw świata. Jak na razie nie zdecydowano jeszcze, czy ceremonia odbędzie się zdalnie, czy przedstawiciele federacji przyjadą do Szwajcarii.

Z kolei na czwartek 16 grudnia zaplanowane jest losowanie trzeciej edycji Ligi Narodów. Również w Szwajcarii, ale w Montreux. 

Czy Paulo Sousa zostanie zwolniony?


We wtorek w PZPN zastanawiano się, czy nie wręczyć dymisji portugalskiemu szkoleniowcowi po fatalnym i przegranym 1:2 meczu z Węgrami, który kosztował Polaków brak rozstawienia w barażach.

Jak informuje „Polska The Times”, gdyby Cezary Kulesza zdecydował się na taki krok, wiązałoby się to z koniecznością wypłaty odszkodowania w wysokości przekraczającej 2 miliony euro nie tylko dla Sousy, ale także dla jego współpracowników,… a także agenta.

Bezkosztowe rozwiązanie umowy wchodzi w grę tylko w przypadku, jeśli Sousa nie awansuje na mistrzostwa świata w Katarze. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej