RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Tak wygląda wolność słowa w Polsce”. Barbara Kurdej-Szatan w Belarus 24

Barbara Kurdej-Szatan bohaterką serwisu informacyjnego Belarus 24 (fot. B24 screen)
Barbara Kurdej-Szatan bohaterką serwisu informacyjnego Belarus 24 (fot. B24 screen)

Słowa Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej zyskały międzynarodowy rozgłos. Historię celebrytki przypomniała reżimowa białoruska telewizja Belarus 24. – Jej sprawą zajęła się prokuratura po tym, jak nazwała polskich pograniczników „maszynami bez serca” – informuje stacja telewizyjna.

Kryzys na granicy z Białorusią. Premier: Ufajmy tylko sprawdzonym źródłom

Sytuacja na polskiej granicy zmienia się bardzo dynamicznie, warto uważać na fake newsy, bo jedną z odsłon konfliktu hybrydowego z reżimem...

zobacz więcej

Na początku listopada Kurdej-Szatan w taki sposób skomentowała sytuację na granicy polsko-białoruskiej:

„To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała na swoim koncie na Instagramie. Po kilku godzinach wpis został usunięty.

Sprawą zajęła się prokuratura, a prezes TVP Jacek Kurski oznajmił, że Kurdej-Szatan nie będzie już więcej występować w produkcjach Telewizji Polskiej.

Pomimo powszechnego oburzenia, sieć komórkowa Play nie zdecydowała się na rozwiązanie umowy z aktorką. W przesłanym do redakcji portalu tvp.info oświadczeniu firma oznajmiła, że w ramach współpracy Kurdej-Szatan gra jedynie „powierzoną jej w reklamach rolę”, a Play nie utożsamia się z jej poglądami prezentowanymi na prywatnych profilach w mediach społecznościowych. W sobotę miała miejsce premiera nowej reklamy sieci komórkowej z udziałem aktorki.

Teraz Kurdej-Szatan bryluje w białoruskich mediach. Jej historię przypomniano w serwisie informacyjnym stacji Belarus 24. – Barbara Kurdej-Szatan nazwała polskich pograniczników „maszynami bez serca”, które ślepo wykonują rozkazy. Wybuchł skandal. Za artystkę wzięła się prokuratura oraz Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. (…) Tak wygląda wolność słowa po polsku – informuje prezenterka Belarus 24. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej