RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Znany aktor ma koronawirusa. Leży w szpitalu pod tlenem

Piotr Gąsowski (fot. Forum/Pawel Przybyszewski)
Piotr Gąsowski (fot. Forum/Pawel Przybyszewski)

Dla Piotra Gąsowskiego najbliższe dni będą oznaczały walkę o powrót do zdrowia. Zakażony koronawirusem aktor trafił bowiem do szpitala, w którym został podłączony do urządzenia z tlenem ułatwiającego oddychanie. Jaki jest jego stan?

Raport o koronawirusie z 17 listopada 2021. Kolejna granica przekroczona

Koronawirus w Polsce. W środę 17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

Gąsowski miał tak duże problemy z oddychaniem, że wezwał pogotowie. Ratownicy medyczni od razu podłączyli go pod maskę z tlenem.

Zanim gwiazdor trafił do szpitala, zdążył jeszcze zamieścić na Instagramie dwa krótkie nagrania, w których wyjaśnił, jak się czuje. „Dzień dobry państwu, w końcu mnie też powalił COVID, ale jeśli chorować, to tylko z taką cudowną ekipą, która tutaj przyjechała” – powiedział Gąsowski, wskazując na parę ratowników medycznych udzielających mu pomocy.

Potem napisał, że jest już w szpitalu, gdzie zapewniono mu odpowiednią opiekę. Jego stan jest stabilny, a aktor jest przekonany, że to zasługa dwóch dawek szczepionki, którą przyjął.

Nie żyje wybitny lekarz, jeden z głównych konsultantów wojewódzkich ds. COVID-19

Nie żyje anestezjolog dr Wojciech Serednicki, jeden z głównych konsultantów małopolskich ds. walki z COVID-19. Był związany ze Szpitalem...

zobacz więcej

„Uwaga, to nie jest relacja sponsorowana!!! Ale dlatego, że jestem zaszczepiony, przechodzę to w miarę łatwo w przeciwieństwie do niezaszczepionych pacjentów. Widzę to teraz wokół mnie!” – relacjonował aktor.

Gąsowski wielokrotnie w social mediach popierał szczepienia i namawiał innych, by się na nie zgłaszali. Krytykował jednak te osoby, które się zaszczepiły nie z troski o zdrowie swoje i innych, ale po to, by wziąć udział w loterii z nagrodami.

„Chcecie? Szczepcie się! Nie chcecie? To się nie szczepcie! Zamierzam jednak wyrazić swoją głęboką dezaprobatę dla tych, którzy nie chcieli się zaszczepić, ale jednak zmieniają nagle swoją decyzję, w zamian za nagrody (...) nie rozumiem i nie szanuję zmian decyzji, które są wynikiem czystej chciwości! Takie »wygrane« to jest dopiero obciach! To jest dopiero wstyd!” – pisał na Instagramie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej