RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mistrz świata UFC nagrał wideo. Jan Błachowicz murem za żołnierzami

Kuźnica. Polskie służby chronią granicy. Jan Błachowicz komentuje (fot. PAP/Wojska Obrony Terytorialnej, twitter.com/Zelazna_Dywizja)
Kuźnica. Polskie służby chronią granicy. Jan Błachowicz komentuje (fot. PAP/Wojska Obrony Terytorialnej, twitter.com/Zelazna_Dywizja)

Zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) Jan Błachowicz przesłał słowa wsparcia dla polskich służb, które chronią granic przed nielegalnymi imigrantami i wojną hybrydową wschodnich reżimów. „Macie ciężki czas, ale słuchajcie, jesteśmy z wami. Trzymamy kciuki. Dacie radę jak zawsze” – powiedział.

„May God bless Poland!”. Anglicy dziękują Polsce za ochronę granic

Brytyjski dziennik „The Sun” opublikował w sieci nagranie z zamieszek, jakie na polsko–białoruskiej granicy wywołali imigranci. „Polacy są...

zobacz więcej

Po wielu miesiącach żmudnych i wyczerpujących przygotowań do walki z Gloverem Teixerią na UFC 267, Jan Błachowicz pojechał na urlop. Z nagrań, jakie wrzuca do mediów społecznościowych wynika, że obecnie podróżuje po Omanie.

Mimo to polski sportowiec obserwuje wydarzenia w Polsce. We wtorek tłum nielegalnych imigrantów znów szturmował polską granicę. Wyposażeni przez białoruskie służby w niebezpieczny sprzęt, cudzoziemcy atakowali siły rozmieszczone na przejściu w Kuźnicy. Dzięki postawie wojska, policji i Straży Granicznej, ich atak został skutecznie odparty. Kilku mundurowych zostało jednak rannych.

Zobacz także:  Wulgarny atak aktora na Straż Graniczną. Zawiadomienie do prokuratury

– Chciałem przesłać życzenia i podziękować wszystkim służbom, które są na granicy, szczególnie polskiej armii, która tam się poświęca teraz dla nas – powiedział Błachowicz na nagraniu, które umieścił na Instagramie.

Mają ciężki czas, ale słuchajcie, jesteśmy z wami. Trzymamy kciuki. Dacie radę jak zawsze. Pozdrawiam – dodał.

#MuremZaPolskimMundurem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej