RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czarny scenariusz. Polacy bez rozstawienia w barażach

Biało-czerwoni stracili rozstawienie w barażach, co znacząco komplikuje kwestię awansu na przyszłoroczny mundial w Katarze. Photo: Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images
Biało-czerwoni stracili rozstawienie w barażach, co znacząco komplikuje kwestię awansu na przyszłoroczny mundial w Katarze. Photo: Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images

Po porażce z Węgrami (1:2) na Stadionie Narodowym, w sercach kibiców tliła się jeszcze nadzieja, że we wtorek rywale zagrają dla nas, a kontrowersyjne decyzje Paulo Sousy nie odbiją się czkawką. Niestety – rozstawienia w barażach nie będzie, a o mundial przyjdzie nam grać z potęgami. Na wyjeździe.

Kuriozalna konferencja. Sousa nie przyznał się do błędów

Wiemy, że tacy zawodnicy jak Lewandowski czy Glik nie są wieczni. Drużyna musi być gotowa na czas, gdy ich nie będzie, chociażby z powodu kontuzji...

zobacz więcej

Jeszcze do poniedziałku wszystko było w naszych rękach. Gdybyśmy wygrali u siebie z Węgrami, w barażach rozstawieni bylibyśmy na pewno. Remis stuprocentowej pewności co prawda nie dawał, ale wtedy musiałby się przydarzyć kataklizm, by coś poszło nie po naszej myśli. Paulo Sousa uznał jednak, że wie więcej i widzi więcej niż nakazuje zdrowy rozsądek, posadził liderów na trybunach i... kataklizm zafundowaliśmy sobie sami. Bo tak trzeba, zwłaszcza z perspektywy czasu, nazwać porażkę z Madziarami.

Porażkę, która kosztuje nas rozstawienie w barażach. Zamiast Finlandii czy Austrii, u siebie, na Narodowym, będziemy trzymać kciuki, by nie grać z Portugalią na Da Luz czy Włochami na San Siro. Wyjazd do Kataru nie będzie może postrzegany w kategoriach "cudu", ale potrzebujemy naprawdę sporo szczęścia, by się udało.

Wszystko przez niekorzystne wyniki wtorkowych meczów. Potrzebowaliśmy wygranej Belgii z Walią - był remis. Turcja nie mogła wygrać z Czarnogórą na wyjeździe, ale wygrała (2:1). Czesi nie wygrali wysoko z Estonią, Norwegia nie pokonała Holandii, ale to za mało.

Czary Sousy nie zadziałały, opuściło go też chyba szczęście, które wielokrotnie pozwalało lądować na cztery łapy. 26 listopada losowanie par barażowych. Wśród potencjalnych rywali Polski są:

Portugalia
Włochy
Szwecja
Walia
Rosja
Szkocja

Pierwszy mecz 23/24 marca. Niestety, w przypadku nierozstawionej Polski, na pewno na wyjeździe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej