RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zemmour o obronie granic: Polska daje lekcję całej Europie

Eric Zemmour (fot. Chesnot/Getty Images)
Eric Zemmour (fot. Chesnot/Getty Images)

Chroniąc granicę, Polska daje lekcję całej Europie – komentuje atak imigrantów sterowanych przez białoruski reżim potencjalny kandydat na prezydenta Francji Eric Zemmour. W mediach społecznościowych opublikował nagranie z polsko-białoruskiej granicy.

Mocny kandydat na prezydenta Francji z uznaniem o polskim TK. „W pełni popieram”

We Francji musimy wyciągnąć wnioski z tego federalistycznego zamachu stanu, którego próbowała Komisja Europejska. W pełni popieram naród polski i...

zobacz więcej

Trwa kolejny miesiąc eskalacji kryzysu migracyjnego, w którym reżim Aleksandra Łukaszenki naraża życie i zdrowie imigrantów i wykorzystuje ich do prowokacji przy granicy z Polską. W ostatnich dniach trwają próby siłowego zniszczenia zapory i przedostania się cudzoziemców na terytorium RP.

Deklaracje zagranicznych liderów zalały media już w ubiegłym tygodniu. Najważniejsi światowi politycy potępiają Łukaszenkę i deklarują poparcie dla działań polskiego rządu – o czym pisaliśmy w tym artykule.

Zemmour: Imigranci na granicy krzyczą „Allah Akbar”


Głos zabrał także Eric Zemmour, (wciąż) nieoficjalny kandydat na prezydenta Francji. Potencjalny konkurent Emmanuela Macrona – który w poniedziałek rozmawiał z Putinem bez udziału Polski, Litwy i Łotwy – chwali Polskę za determinację w obliczu ataku.

„Polska daje lekcję całej Europie” – podkreślił Zemmour w swoim wpisie, do którego dołączył nagranie. Film wcześniej udostępniły polskie służby, a pokazuje on imigrantów próbujących forsować ogrodzenie z drutu kolczastego. Francuski publicysta pisze, że imigranci krzyczą „Allah Akbar”. Zobacz także: Zemmour: Bruksela ledwo skrywa groźby i szantaże. Polska musi stawiać opór

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej