RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Lawrence Sher: W Toruniu mam swoje wyjątkowe miejsce

Lawrence Sher jest jednym z członków jury na festiwalu w Toruniu (fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images for SBIFF)
Lawrence Sher jest jednym z członków jury na festiwalu w Toruniu (fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images for SBIFF)

Bardzo się cieszę, że przyjechałem do Polski na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage. W czasie trwania pandemii jest to mój pierwszy wylot z USA, od 18 miesięcy – powiedział TVP Bydgoszcz Lawrence Sher, zwycięzca festiwalu w 2019 roku. Autor zdjęć do filmu „Joker” i jeden z członków jury w konkursie głównym toruńskiej imprezy opowiedział, co robił przez ten czas, chwalił także klimat imprezy w Toruniu i polski film „Najmro”.  

EnergaCAMERIMAGE

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE jest świętem operatorów, reżyserów, aktorów i twórców kina którzy...

zobacz więcej

– Była pandemia, dużo czasu spędziłem z rodziną. Zawodowo robiłem duży film  „Black Adam” w gwiazdorskiej obsadzie. Ten festiwal to mój pierwszy wylot poza Stany od 18 miesięcy – mówił Lawrence Sher. 

Autor zdjęć do „Jokera”, wspominał też 2019 rok, kiedy to został nagrodzony  Złotą Żabą.  - To było moje marzenie - powiedział.

„W Toruniu mam swoje wyjątkowe miejsce na ziemi”                            


I dodał: Po powrocie do Torunia już wiem, że mam tu swoje wyjątkowe miejsce na Ziemi. Jeżeli będę tylko dostępny, będę tu przyjeżdżał, co roku – zapowiedział.   

Lawrence Sher pytany był także o faworyta w konkursie głównym toruńskiego festiwalu. – Nie mogę powiedzieć nic wiążącego, mogę oceniać filmy spoza głównego konkursu  – zaznaczył autor zdjęć. 

„Jego aktorzy chwycili mnie za serce”                           


 – Bardzo podoba mi się  ten obraz, chciałbym poznać jego reżysera i autora zdjęć.  Świetnie się na nim bawiłem.Robiłem kiedyś podobny obraz, „War Dogs”. Była to komedia kryminalna. Polacy z  »Najmro«  zrobili tu lepszą robotę. Bardzo dobrze wewnątrz filmu została zrobiona historia miłosna,  jego aktorzy chwycili mnie za serce – zwrócili moją uwagę – ocenił.     

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej