RAPORT

Wojna na Ukrainie

Obrona w Kuźnicy. 7 policjantów rannych; dwoje doznało obrażeń głowy

Kilku policjantów zostało rannych (fot. TT/Polska Policja)
Kilku policjantów zostało rannych (fot. TT/Polska Policja)

Odparliśmy atak na naszą granicę – napisała we wtorek po południu na Twitterze Polska Policja. Służby podsumowały próbę siłowego forsowania polsko-białoruskiej granicy przez cudzoziemców w Kuźnicy. Jak podano, polskie służby były atakowane m.in. kamieniami, metalowymi rurami, kijami, granatami hukowymi i łzawiącymi. 7 policjantów zostało rannych, w tym dwoje doznało obrażeń głowy.

Atak na granicę w Kuźnicy. Policjant ma pękniętą czaszkę

Kilkuset migrantów zgromadzonych w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy zaatakowało kamieniami i butelkami polskich funkcjonariuszy. Wobec...

zobacz więcej

Dołączono też nagranie przedstawiające działania polskich służb podczas próby siłowego forsowania granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy przez grupę cudzoziemców.

Na dodanym nagraniu widać, jak polskie służby m.in. wojsko, policja, przygotowują się do odparcia ataku ze strony osób po białoruskiej stronie granicy, a także użycie armatek wodnych, patrolowanie granicy z góry przy pomocy śmigłowców.


Polska Policja zamieściła również drugi film na którym widać, jakimi przedmiotami atakowani byli dzisiaj polscy policjanci i funkcjonariusze służb. Wśród nich wymieniono m.in. kamienie, kije, metalowe rury, granaty hukowe i łzawiące. „Ataków dokonywały ze strony białoruskiej osoby inspirowane do tego przez służby reżimu i ich funkcjonariusze” – dodano we wpisie na Twitterze.

„7 policjantów rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym. To m.in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstały po rzucanych w nas przedmiotach” – napisano w kolejnym poście na Twitterze.

Sytuacja na przejściu granicznym Kuźnica-Bruzgi, gdzie od poniedziałku po stronie białoruskiej koczują migranci, zaostrzyła się we wtorek rano, gdy - jak informowała Straż Graniczna - w stronę polskich służb rzucane były m.in. kamienie, kłody drewna. Policja używała armatek wodnych wobec agresywnych osób znajdujących na przejściu po stronie białoruskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej dodało, że „migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej