RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Ochojska broni migrantów, którzy zaatakowali polską granicę

Janina Ochojska (pierwsza z prawej) o wydarzeniach w Kuźnicy i imigrantach (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
Janina Ochojska (pierwsza z prawej) o wydarzeniach w Kuźnicy i imigrantach (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Trwa szturm imigrantów na polską granicę. Jeden z policjantów ma pękniętą czaszkę. By się bronić, funkcjonariusze używają m.in. armatek wodnych. „Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć, grozi śmiercią” – napisała na Twitterze Janina Ochojska. Europosłanka opozycji współpracująca z Platformą Obywatelską oceniła, że kryzys na granicy to wina Straży Granicznej i ministra spraw wewnętrznych.

Prorosyjska prowokacja w Polsce. „To typowe działania Kremla”

Akurat w momencie, gdy Polska została zaatakowana przez Białoruś i zwrócone są na nas oczy świata, prorosyjscy prowokatorzy dali w Kaliszu popis...

zobacz więcej

„Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć, grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona Straż Graniczną oraz Mariusz Kamińskiego” – napisała na Twitterze Janina Ochojska, europosłanka należąca do Europejskiej Partii Ludowej, której szefem jest Donald Tusk.

„Tragedia na granicy została wywołana przez wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić” – stwierdziła Ochojska.

Posłanka nie odniosła się do odpowiedzialności Aleksandra Łukaszenki czy Władimira Putina za sprowadzanie nielegalnych imigrantów na granice Unii Europejskiej.

Zobacz także:   Atak na granicę w Kuźnicy. Policjant ma pękniętą czaszkę

Trwa eskalacja sytuacji na granicy. W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań, na których widać agresywnych migrantów rzucających kamieniami i kłodami drzew. 

Napastnicy zostali wyposażeni przez białoruskie służby m.in. w granaty hukowe i obrzucili nimi polskich żołnierzy i funkcjonariuszy.

Jeden z policjantów stojących na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy został ranny. „Prawdopodobnie doszło do pęknięcia czaszki” – podała policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej