RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak na granicę w Kuźnicy. Policjant ma pękniętą czaszkę

Migranci atakują polskich funkcjonariuszy i żołnierzy strzegących granicy w Kuźnicy. Cudzoziemcy rzucają kamieniami, granatami hukowymi i innymi ciężkimi przedmiotami. Jak poinformowała policja, wskutek ataku ciężko ranny został jeden funkcjonariusz, który jest przewożony do szpitala. Prawdopodobnie ma pękniętą kość czaszki.

Kuźnica. Masowy atak migrantów na polskich żołnierzy. Nowe nagrania [WIDEO]

Kilkuset migrantów zgromadzonych w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy zaatakowało kamieniami i butelkami polskich funkcjonariuszy. Wobec...

zobacz więcej

Od dwóch godzin w Kuźnicy, w rejonie zamkniętego przejścia granicznego z Białorusią, trwa atak grupy migrantów na naszych funkcjonariuszy i żołnierzy. Polacy są obrzucani kamieniami i innymi podmiotami. Migranci próbują także rzucać w naszych funkcjonariuszy kłodami.

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, cudzoziemcy, wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe obrzucili nimi polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Dochodzi także do prób niszczenia barier granicznych.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zapewnił, że polscy funkcjonariusze podejmują adekwatne działania, skutecznie chroniąc granicę. W tym celu używane są m.in. armatki wodne i gaz łzawiący. Dodał, że sytuacja jest pod kontrolą.

Żaryn przekazał też, że w stronę polskich żołnierzy i funkcjonariuszy lecą m. in. kostki brukowe. „Część migrantów dysponuje przygotowanymi w roboczych warunkach broniami do miotania kamieniami” – podał.

Żaryn zaznacza, że w ostatnich dniach z białoruskich zakładów budowlanych wyjeżdżały w stronę granicy ciężarówki m. in. z kamieniami, żwirem. „Migranci są zaopatrywani przez służby białoruskie” – wskazał.

Podlaska policja przekazała, że służby białoruskie nie reagują na dewastację płotu i agresję migrantów. Ponadto, jak widać z filmów zamieszczanych w internecie, kordon białoruskiego wojska blokuje migrantom możliwość wycofania się w kierunku Bruzg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej