RAPORT

Wojna na Ukrainie

Groźny pożar w Gdańsku. Płonęło Centrum Medycyny Nieinwazyjnej

Na miejscu są strażacy (fot. Twitter/KM PSP Gdańsk)
Na miejscu są strażacy (fot. Twitter/KM PSP Gdańsk)

Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze, który wybuchł we wtorek o godz. 10.30 w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku. Akcja gaśnicza jest już zakończona. Na miejscu czynności prowadzi policja i prokurator.

Dramatyczny pożar w Bystrej. W ogniu zginęło dwóch mężczyzn

Dwie osoby zginęły w pożarze w Bystrej koło Gorlic. W nocy z poniedziałku na wtorek doszczętnie spłonął tam drewniany dom.

zobacz więcej

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Jacek Jakóbczyk, pożar w nowym budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku przy ul. Smoluchowskiego jest ugaszony.

Policja, która jest na miejscu, wyjaśnia przyczynę powstania ognia. Pożar wybuchł na ostatnim piętrze w pomieszczeniu technicznym oddziału pneumonologii w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK ok. godz. 10.30.

Alarm został wszczęty po uruchomieniu się systemu sygnalizacji pożarowej.

Podczas akcji ratowniczej ewakuowano też pacjentów oddziałów alergologicznego i dermatologicznego. Jak podała straż pożarna, łącznie ratownicy ewakuowali ok. 50 osób, choć przed budynkiem w pewnej chwili stało blisko 300 osób.

Usypiali ludzi w pociągach, upijali. Służby rozbiły gang złodziei

Służby rozbiły gang okradający podróżnych w pociągach. Śledztwo Straży Ochrony Kolei, CBŚP i Prokuratury Krajowej doprowadziło do zatrzymania...

zobacz więcej

– Na skutek pożaru zostały poszkodowane trzy osoby. Wszystkie są obecnie przytomne. Obrażenia są związane z przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach – dodał Jacek Jakóbczyk.

W akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej.


Po ugaszeniu ognia jest zamknięty oddział położniczy UCK w Gdańsku. Porodówka może być niedostępna przez co najmniej kilka godzin, bo została zalana jedna sala i korytarz.

Jak dowiedziała się, nie ma tam większych szkód, które by uniemożliwiły pracę oddziału.

– Na chwilę obecną nie mamy informacji o wysokości strat. Czekamy na te dane ze szpitala – powiedział Jakóbczyk.

Nowe budynki Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku zostały oddane do użytku latem tego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej