RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Atak kilkusetosobowej grupy migrantów został odparty”. Byli uzbrojeni w kamienie

Kilkusetosobowa grupa migrantów próbowała sforsować granicę w poniedziałek po południu w rejonie Starzyny – podał w poniedziałek wieczorem rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że migranci rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji i żołnierzy.

Zapora na granicy ma powstawać równolegle na czterech odcinkach 24 h na dobę [WIDEO]

Budowa zapory na granicy rozpocznie się jeszcze w tym roku – napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że prace będą prowadzone...

zobacz więcej

Krupa poinformował, że do zdarzenia w rejonie Starzyny (pow. hajnowski) doszło w poniedziałek po południu. Granicę próbowała sforsować kilkusetosobowa grupa nielegalnych migrantów.

Rzecznik dodał, że w stronę policjantów, strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie.

– Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty – dodał Krupa.

Na udostępnionych przez Krupę zdjęciach widać m.in. uszkodzony kask, a także zasieki i leżące za nimi zbite deski.

Jak informowały wcześniej służby, w poniedziałek przed południem grupa migrantów, która od tygodnia miała obozowisko w okolicach Kuźnicy, przeszła na przejście graniczne Bruzgi - Kuźnica i gromadziła się po białoruskiej stronie przejścia. Szacowano, że może tam przebywać ok. tysiąca migrantów.

– W Kuźnicy spokojnie – poinformował w poniedziałek wieczorem Krupa. Wcześniej mówił PAP, że na miejscu są funkcjonariusze policji, straży granicznej i wojsko, a okolicę monitorował policyjny śmigłowiec.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej