RAPORT

Prorosyjska era Tuska

El. MŚ 2022: Skład Polaków na mecz z Węgrami

Paulo Sousa wciąż szuka optymalnego ustawienia reprezentacji Polski (fot. Getty Images)
Paulo Sousa wciąż szuka optymalnego ustawienia reprezentacji Polski (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Że zabraknie Kamila Glika i Roberta Lewandowskiego – wiedzieliśmy już od kilku dni. Na tym jednak roszady Paulo Sousy się nie skończyły. Portugalski selekcjoner znów zaskoczył kibiców. Jakim składem zagramy ostatni mecz eliminacji mistrzostw świata?

Jedno się nie zmienia: ustawienie z trójką obrońców, dwoma wahadłowymi, dwoma defensywnymi pomocnikami, „dziesiątką” i dwoma napastnikami. Tu Sousa jest konsekwentny, przekonany, że właśnie tą formacją jesteśmy w stanie zdziałać na poziomie reprezentacyjnym najwięcej.

W porównaniu do piątkowego starcia z Andorą, w „jedenastce” doszło do aż ośmiu zmian. Poza wspomnianymi wcześniej Glikiem i Lewandowskim, a także zawieszonym za kartki Grzegorzem Krychowiakiem, zabraknie też m.in. Przemysława Frankowskiego, Piotra Zielińskieg czy Bartosza Bereszyńskiego. Kto pojawi się na boisku w ich miejsce?

Skład reprezentacji Polski:

Wojciech Szczęsny – Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek – Matty Cash, Jakub Moder, Mateusz Klich, Karol Linetty, Tymoteusz Puchacz – Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej