RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zapora na granicy ma powstawać równolegle na czterech odcinkach 24 h na dobę [WIDEO]

Budowa zapory na granicy rozpocznie się jeszcze w tym roku – napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał, że prace będą prowadzone równolegle na czterech odcinkach, 24 godziny na dobę.

Tysiące migrantów w Kuźnicy. Żaryn: Powodem rozsiewane wśród nich plotki

Masowy napływ migrantów na zamknięte polskie przejście graniczne to skutek plotek rozsiewanych w ostatnich dniach – ocenił rzecznik ministra...

zobacz więcej

„Budowa zapory na granicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace będą prowadzone równolegle przez różne firmy na czterech odcinkach, 24 godziny na dobę w trybie trzyzmianowym” – napisał Kamiński.

Zaznaczył, że to główne rekomendacje po poniedziałkowym posiedzeniu zespołu międzyresortowego ds. budowy zapory.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma powstać stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Zapora będzie miała 5,5 m wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Pod koniec września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Czytaj także: Atak na granicę. Były policjant mówi, kiedy będzie najgroźniej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej