RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Za ponad 100 tys. euro sprzedano na licytacji białą truflę

Kolejny rok z rzędu trufla–rekordzistka licytacji została kupiona przez nabywcę z Hongkongu (fot.  Stefano Guidi/Getty Images)
Kolejny rok z rzędu trufla–rekordzistka licytacji została kupiona przez nabywcę z Hongkongu (fot. Stefano Guidi/Getty Images)

Za 103 tys. euro sprzedano na aukcji w Piemoncie na północy Włoch białą truflę ważącą 830 gramów. Kolejny rok z rzędu trufla rekordzistka licytacji została kupiona przez nabywcę z Hongkongu.

Protest włoskich restauratorów. Rozdali trzy kilogramy białych trufli

Restauratorzy z włoskiego regionu Marche rozdali przechodniom za darmo trzy kilogramy cennych białych trufli o wartości 5 tysięcy euro. – Lepiej je...

zobacz więcej

W międzynarodowej aukcji, zorganizowanej w weekend na zamku w miejscowości Grinzane Cavour, uczestniczyli także przez internet miłośnicy trufli z Rosji, Dubaju, Singapuru. Dochód ze sprzedaży, ponad 450 tys. euro, przeznaczono jak co roku na cele dobroczynne.

Największy, ważący ponad 800 gramów okaz został kupiony przez przedsiębiorcę z Hongkongu, który przyjedzie wkrótce do Włoch, gdzie odbędzie się jego ślub.

Sprzedane zostały też mniejsze białe trufle o wadze 230, 250 i 400 gramów. Kupili je dwaj Włosi i biznesmen z Danii.

Białe trufle to najbardziej szlachetna odmiana tych nadzwyczaj cennych grzybów. Lasy Piemontu to jedno z miejsc ich występowania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej