RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kryzys migracyjny. Raport SG: znów setki prób nielegalnego przekroczenia granicy

Najnowsze

Popularne

Ostatniej doby odnotowano 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w niedzielę Straż Graniczna. Wobec 77 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.

Atak białoruskich służb na polskich żołnierzy. Kolejna prowokacja

Grupa migrantów, która próbowała siłowo przekroczyć granicę, zaatakowała polskich policjantów rzucając w nich kamieniami. Jeden funkcjonariusz...

zobacz więcej

„Wczoraj (w sobotę 13.11 – przyp. red.) odnotowaliśmy 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Wobec 77 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu RP. Minionej doby doszło do dwóch siłowych prób przekroczenia granicy (Dubicze Cerkiewne oraz Kolonia Klukowicze)” – podała na Twitterze Straż Graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Płot na granicy


Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma powstać stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 m wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Pod koniec września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej