RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Żaryn publikuje zdjęcia z granicy: Białoruś stymuluje kryzys

Stanisław Żaryn opublikował nowe zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej (fot. TT/Stanisław Żaryn)
Stanisław Żaryn opublikował nowe zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej (fot. TT/Stanisław Żaryn)

Najnowsze

Popularne

Białorusini wciąż zapewniają migrantom wsparcie np. w budowie obozowiska – podał w sobotę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że cały szlak migracyjny ma zapewnione wsparcie instytucji białoruskich.

Kiedy kolejne szturmy z Białorusi? Mogą być nie tylko w Kuźnicy. Więcej białoruskich funkcjonariuszy

Białorusini mogą próbować nakłaniać migrantów do przeprowadzania w poniedziałek kolejnych szturmów na granicę - wynika z informacji zebranych przez...

zobacz więcej

„Po stronie białoruskiej przy granicy z PL pojawiają są żołnierze lub funkcjonariusze, którzy zachowują się, jakby realizowali specjalne zadania, kierują migrantami, organizują instruktaż, kręcą mat. propagandowe, albo wydają rozkazy Białorusinom” – napisał Żaryn w sobotę na Twitterze. Dodał, że „Białoruś stymuluje kryzys”.

Wskazał, że Białorusini wciąż zapewniają również migrantom wsparcie np. w budowie obozowiska.

„Cały szlak migracyjny ma zapewnione wsparcie instytucji białoruskich. Operacja hybrydowa przeciwko Polsce to akcja reżimu Łukaszenki, wspierana i kontrolowana przez różne państwowe agendy” – ocenił we wpisie rzecznik.

Do wpisu dołączył zdjęcia, na jednym z nich jest widoczny mężczyzna w maseczce. Zdaniem Żaryna, już kilkakrotnie brał on udział w grupowaniu migrantów i przemieszczaniu ich wzdłuż linii granicznej.

Wcześniej Żaryn napisał, że „wśród migrantów rozpuszczane są plotki o zorganizowanej akcji, która ma się odbyć 15 listopada. Migrantom zapowiada się, że przyjadą po nich autobusy z Niemiec, a Polska je przepuści”. W kolejnym wpisie zaznaczył, że jest to kłamstwo, a polska granica będzie nadal silnie chroniona przez polskie siły. „Autorzy tych plotek liczą, że uda się zachęcić migrantów do szturmu na granicę Polski. Może dojść do niebezpiecznych sytuacji” – ocenił. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej