RAPORT

Pogarda

Największy festiwal sztuki zdjęć filmowych. W Toruniu ruszył Camerimage 2021

Najnowsze

Popularne

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Po raz drugi Centrum Festiwalowe ulokowano w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w Toruniu ma być nową ikoną miasta

102 studia architektoniczne z 20 krajów chcą projektować siedzibę Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Będzie to państwowa...

zobacz więcej

Festiwal EnergaCAMERIMAGE powrócił do Torunia, skąd się wywodzi, w 2019 r., po 20 latach (w l. 2000 – 2018 gościł w Łodzi i Bydgoszczy). Po raz drugi – edycja zeszłoroczna była wirtualna, ze względu na pandemię – będzie gościł w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, oddanym do użytku w 2015 r. Obiekt został m.in. uznany jednym z 7 Nowych Cudów Polski przez National Geographic. Zdobył także nagrodę za „najlepszy projekt kulturalny” przyznany na Światowym Festiwalu Architektury w Barcelonie 2010.

Festiwal, który rozpoczął się uroczystą galą w sobotę o 17, obejmuje poza Głównym Konkursem także Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów czy Konkurs Pilotów Seriali TV.

Liczne seminaria i warsztaty organizowane podczas EnergaCAMERIMAGE przyciągają wielu zawodowych twórców jak i studentów szkół filmowych z całego świata. nieodłącznym i atrakcyjnym elementem festiwalu są prezentacje nowoczesnego sprzętu filmowego i technologii stosowanych w produkcji i postprodukcji filmowej.

W tym roku na EnergaCAMERIMAGE pojawi się m.in. nominowany do Oscara kanadyjski filmowiec Denis Villeneuve, który odbierze specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii. Publiczności festiwalu artysta przedstawi swoje najnowsze dzieło: fantastycznonaukowy spektakl „Diuna”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej