RAPORT

Wojna na Ukrainie

Białorusini budują zimowe koczowisko dla migrantów [WIDEO]

Białoruscy żołnierze i strażacy budują koczowisko dla migrantów nieopodal Kuźnicy (fot. PAP/EPA/STRINGER; TT)
Białoruscy żołnierze i strażacy budują koczowisko dla migrantów nieopodal Kuźnicy (fot. PAP/EPA/STRINGER; TT)

Białoruscy żołnierze i strażacy rozpoczęli budowę koczowiska dla migrantów nieopodal Kuźnicy. W opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widzimy agregat, wycięte zostały drzewa, pojawił się też ciężki sprzęt. Powstający obóz ma umożliwić migrantom spędzenie zimy tuż przy granicy z Polską. Jak informuje MON po białoruskiej stronie granicy, na wysokości Kuźnicy w pow. sokólskim, przybywa uzbrojonych funkcjonariuszy białoruskich służb.

Atak migrantów na polskich funkcjonariuszy. Jest nagranie [WIDEO]

W okolicach Czeremchy na Podlasiu duża grupa migrantów próbowała siłą nielegalnie przekroczyć granicę. Jak podaje Straż Graniczna, cudzoziemcy...

zobacz więcej

Jak poinformował na Twitterze białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan w sobotę przy granicy z Polską nieopodal Kuźnicy rozpoczęła się budowa koczowiska dla migrantów.

„Łukaszenka polecił, żeby dostarczyć prądotwórczy agregat i militarne namioty. Widać, że przygotowują się na zimę. Na miejscu aż huczy od pracujących żołnierzy i strażaków” – napisał na Twitterze.

Widać, że białoruskie służby szykują koczowisko, w którym migranci będą mogli spędzić zimę. Już teraz w nocy temperatury zdarzają się tam przymrozki.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej