RAPORT

Pogarda

Mówił o „pluciu” na Polskę i komunistach. Wybuczeli go i zabrali mikrofon

Mężczyzna nie mógł kontynuować przemówienia (fot. Facebook/Video-KOD)
Mężczyzna nie mógł kontynuować przemówienia (fot. Facebook/Video-KOD)

Najnowsze

Popularne

Podczas wiecu z okazji 11 listopada w Łodzi, w którym udział wzięli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, głos zabrał starszy mężczyzna. – Za Bieruta mówili komuniści, że kto nie z nami to przeciwko nam, już nas podzielili – mówił. Uczestnicy zgromadzenia go wybuczeli, prowadzący zabrał mikrofon i nie pozwolił mu kontynuować.

Żukowska o „Babci Kasi”. Ostry komentarz

Podczas Marszu Niepodległości policja musiała interweniować wobec Katarzyny Augustynek, znanej jako „Babcia Kasia”. „Nie róbcie z osoby, która...

zobacz więcej

W Łodzi 11 listopada – w narodowe Święto Niepodległości – zorganizowany został wiec, w którym udział wzięli politycy m.in. Cezary Grabarczyk, Krzysztof Kwiatkowski, Katarzyna Lubnauer i Dariusz Joński. Transmisję z wydarzenia udostępnił Komitet Obrony Demokracji.

Po przemówieniach polityków głos zabrał pan Tadeusz, mieszkaniec miasta. – Zwracam się do Polaków, czy wy jesteście Polakami? – pytał, na co zgromadzeni radośnie odpowiedzieli „tak!”.

Mężczyzna wyjaśnił, że jest synem legionisty, który razem z Piłsudskim wyzwalał ojczyznę w 1918 roku. Mówił też, że trudne losy, przez które Polska przechodziła, to „zasługa dwóch zbrodniarzy, którzy na nas napadli – Niemiec i Rosjan”. – Gdyby nie było paktu Ribbentrop- Mołotow, Polska byłaby wolna – zaznaczył starszy mężczyzna.

Mówił też o Unii Europejskiej i o czasie, kiedy Polska do niej przystępowała. – Wtedy rządzili komuniści, ci, co plują teraz na naszą ojczyznę, na naszą władze, Miller, Sikorski, to byli zdrajcy i oni są zdrajcami – powiedział. Zgromadzeni zaczęli pokrzykiwać na przemawiającego i buczeć.

Ujawnił list strażników granicznych. Reakcja na słowa Kurdej-Szatan

Bartosz Piekarski, były dziennikarz, opublikował list napisany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Czytamy w nim, że strażnicy mierzą się z...

zobacz więcej

– Proszę mi wybaczyć, ja nie dzielę Polski, Polskę podzieliła komuna – przyznał. Wtedy prowadzący wiec chciał mu przerwać, lecz pan Tadeusz kontynuował mimo prób jego zagłuszenia.

– Za Bieruta mówili komuniści, że kto nie z nami to przeciwko nam, już nas podzielili – reagował na okrzyki tłumu. – Nie pasuję do tego towarzystwa? Trudno. Jak tu nie pasuję, to kim państwo jesteście, nie znacie historii? – pytał zdenerwowany tłum.

– Teraz cały czas na nas plują. Czy Polska nie chce zgody? Kto nam blokuje pieniądze, o tym nie mówicie? O czym chcecie mówić? Dlaczego pani Zdanowska nie zorganizowała... – mówił, lecz nie dokończył, bo zabrano mu mikrofon.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej