RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ujawnił list strażników granicznych. Reakcja na słowa Kurdej-Szatan

„Tak, nam też szkoda pani Basi” (fot. Forum/Radoslaw NAWROCKI;  Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images))
„Tak, nam też szkoda pani Basi” (fot. Forum/Radoslaw NAWROCKI; Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images))

Najnowsze

Popularne

Bartosz Piekarski, były dziennikarz, opublikował list napisany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Czytamy w nim, że strażnicy mierzą się z ogromnym hejtem i atakami za to, że strzegą granic Polski. Funkcjonariusze zareagowali też na hejterskie słowa Barbary Kurdej-Szatan.

Gwiazda disco polo odpowiedziała Kurdej-Szatan. Emocjonalne wyznanie

Elwira Mejk, gwiazda disco polo, przekazała, że jej syn jest jednym z żołnierzy strzegących granicy Polski z Białorusią. „Nie pozwólmy innym pluć...

zobacz więcej

W liście opublikowanym przez Piekarskiego czytamy, że funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymują wiadomości od „zatroskanych” losem migrantów osób.

„Martwią się o nich, za to nas za to określają w najdelikatniejszej formie bezdusznymi robotami czy maszynami bez serca (…) Pytają nas w nich, czy możemy spokojnie spać, czy potrafimy spojrzeć w oczy naszym żonom i dzieciom po tym, jak w tak »nieludzki« sposób traktujemy uchodźców” – piszą.

Strażnicy graniczni dodają, że są zastraszani „z jakich paragrafów Kodeksu Karnego będziemy kiedyś odpowiadać”.

W kolejnych zdaniach listu funkcjonariusze odnieśli się do skandalicznych słów Barbary Kurdej-Szatan; kobieta nazwała strażników granicznych „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

„Tak, nam też szkoda pani Basi. Szkoda nam jej dzieci. Ale my tu robimy, co możemy również dla niej i również dla jej dzieci, mimo że ona nam napisała, że nami gardzi” – czytamy.

Dalej dodają, że nie wierzą w jej przeprosiny. „To tylko nieszczere zabiegi, by ratować swoją karierę zawodową. Przykro nam, ale tak właśnie jest” – napisali.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej