RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niemcy dziękują Polsce. „Bild”: Jedna z ostatnich lekcji dla Merkel

Polski rząd „zasługuje na uznanie” fot. Irek Dorozanski/Polish Ministry of National Defence via Getty Images)
Polski rząd „zasługuje na uznanie” fot. Irek Dorozanski/Polish Ministry of National Defence via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Dziękuję Polsko” – pisze dziennikarz niemieckiego „Bilda” Jan Schäfer, szef działu polityki, odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy związanej z presją migracyjną stymulowaną przez Aleksandra Łukaszenkę. Jak podkreśla, „Polska zasługuje na uznanie”. Dodaje, że to „jedna z ostatnich lekcji” dla Angeli Merkel.

Atak migrantów na polskich funkcjonariuszy. Jest nagranie [WIDEO]

W okolicach Czeremchy na Podlasiu duża grupa migrantów próbowała siłą nielegalnie przekroczyć granicę. Jak podaje Straż Graniczna, cudzoziemcy...

zobacz więcej

Schäfer w komentarzu opublikowanym na stronie internetowej dziennika podkreśla, że polskie siły bezpieczeństwa zabezpieczają polsko-białoruską granicę. „Polska zasługuje na uznanie” – dodaje.

Zdaniem dziennikarza to jedna z ostatnich lekcji dla ustępującej kanclerz Angeli Merkel, gdy Polska zabezpiecza wielosetkilometrową granicę z Białorusią.

Jak pisze, „to, co zdaniem Merkel podobno nie było u nas w 2015 roku możliwe, nasi sąsiedzi z powodzeniem realizują w krótkim czasie”. „Polska w imponujący sposób opiera się więc perfidnej grze z migrantami. I pokazuje despotom w Mińsku i Moskwie czerwoną kartkę” – wskazuje.

Jego zdaniem państwa UE nie mogą dać się szantażować Putinowi i Łukaszence i muszą uniemożliwić migrantom niekontrolowane przekraczanie granic UE. „A Polska to właśnie robi” – zaznacza.

Pisze też, że rząd w Warszawie pokazuje, że wyciągnął wnioski z kryzysu uchodźczego w 2015 roku. „A tym samym pomaga całej UE – w tym Niemcom” – komentuje dodając, że polski rząd „zasługuje zatem na uznanie”, nie na „złośliwość i krytykę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej