RAPORT

Wojna na Ukrainie

Żukowska o „Babci Kasi”. Ostry komentarz

„Babcia Kasia” to ikona totalnej opozycji ulicznej (fot. Forum/Michal Kosc)
„Babcia Kasia” to ikona totalnej opozycji ulicznej (fot. Forum/Michal Kosc)

Podczas Marszu Niepodległości policja musiała interweniować wobec Katarzyny Augustynek, znanej jako „Babcia Kasia”. „Nie róbcie z osoby, która jest agresywna, prymitywnie lży i bije ludzi, bohaterki” – komentuje posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.

„Stara kur*o”, „liżesz du*ę Kaczyńskiemu”. Protest #Mediabezwyboru przed TVP [WIDEO]

„Stara ku**o”, „jesteście za***nym g**nem i niczym poza tym”, „po jaką ku**ę jesteście?” – to tylko część wulgarnych słów, które kierowała w stronę...

zobacz więcej

W czwartek 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości, w którym – według szacunków organizatorów i policji – uczestniczyło ponad 150 tysięcy osób. Marsz był jednym z najbezpieczniejszych i najspokojniejszych od lat. Nie doszło do żadnego poważnego incydentu.

Jak donosiły media, funkcjonariusze policji musieli podjąć interwencję wobec znanej z wieców opozycji prowokatorki Katarzyny Augustynek, czyli „Babci Kasi” (wobec kobiety prokuratura prowadzi kilkanaście postępowań; do sądów złożonych zostały przeciwko niej aż 10 aktów oskarżenia m.in. o naruszenie nietykalności cielesnej żołnierza Wojska Polskiego i słowne znieważenie go oraz znieważenie funkcjonariuszy policji).

Zdaniem policjantów – o czym informowali wcześniej – na manifestacjach kobieta wstrzymywała ruch tramwajów, atakowała ich fizycznie, pluła i krzyczała, że mają „lizać d***”. Mundurowi zeznali, że osoba kreowana na jeden z symboli ruchów proaborcyjnych, krzyczała do nich także: „Ty ch***, ty pislicyjna ku***” i kazała im zabierać „obrzydliwe łapy”.

O działaniach policjantów wobec kobiety donosił m.in. Onet. Do publikacji tego medium odniosła się posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. „Mam prośbę: nie róbcie z osoby, która jest agresywna, prymitywnie lży i bije ludzi, bohaterki” – napisała.

Jak dodała, nie chce być kojarzona z osobą, która podchodzi do policjantki tylko po to, by jej wykrzyczeć „Ty stara kur** liżesz dupę Kaczyńskiemu” oraz okłada ludzi kijem od flagi – dodała posłanka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej