RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tragedia w Siedlcach. Nie żyje skatowany zakonnik

Trwa prokuratorskie śledztwo (fot. Shutterstock/DarSzach)
Trwa prokuratorskie śledztwo (fot. Shutterstock/DarSzach)

11 listopada w parku w Siedlcach śmiertelnie pobity został zakonnik z parafii św. Maksymiliana Kolbego franciszkanin Adam Świerżewski. Miał 35 lat.

Nie żyje Artur Piotrowski, twórca Misterium Męki Pańskiej

W wieku 46 lat zmarł Artur Piotrowski, twórca Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli w Poznaniu, dokumentalista, producent filmowy. Był pomysłodawcą...

zobacz więcej

O śmierci kapłana poinformowały lokalne media. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Zakonnik wyszedł na spacer udając się do pobliskiego parku. Następnego dnia rano współbracia zorientowali się, że nie wrócił do klasztoru.

Dotkliwie pobitego zakonnika znalazł przypadkowy przechodzień. Z ciężkimi urazami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł około 3 nad ranem w piątek.

Okoliczności śmierci duchownego bada policja i prokuratura. Odbędzie się sekcja zwłok, która wskaże bezpośrednie przyczyny jego śmierci. Sprawca pobicia nie został jeszcze zatrzymany.

Adam Świerżewski pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie, w dekanacie zambrowskim w diecezji łomżyńskiej. Odszedł w wieku 35. lat, w 16. roku życia zakonnego i 9. roku życia kapłańskiego.

Ojcowie franciszkanie proszą o modlitwę w intencji zmarłego brata. W piątek o godzinie 18.00 sprawowana była w parafii franciszkańskiej w Siedlcach msza św.

„O. Maksymilianie – dziękujemy Bogu za twoją pracę i posługę. Odpoczywaj w pokoju” – napisał biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej