RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosyjsko-białoruskie manewry. Zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy

Trwają rosyjsko-białoruskie manewry (fot. Ministry of Defence of the Russian Federation)
Trwają rosyjsko-białoruskie manewry (fot. Ministry of Defence of the Russian Federation)

Najnowsze

Popularne

Dwóch rosyjskich wojskowych zginęło w piątek podczas rosyjsko-białoruskich ćwiczeń na poligonie w pobliżu miejscowości Hoża w obwodzie grodzieńskim na Białorusi – poinformował na swojej stronie Biełsat, powołując się na opozycyjną organizację BYPOL, grupującą zbiegłych za granicę przedstawicieli białoruskich resortów siłowych. Ministerstwo obrony Rosji potwierdziło, że doszło do tragedii.

Białoruski MON o ćwiczeniach wojsk powietrznodesantowych przy granicy z Polską

Ministerstwo Obrony Białorusi poinformowało o prowadzeniu ćwiczeń wojsk powietrznodesantowych przy granicy z Polską – podała Agencja Reutera....

zobacz więcej

Do tragedii doszło na poligonie w pobliżu miejscowości Hoża w obwodzie grodzieńskim na Białorusi. Resort wyjaśnił, że komandosi podczas wykonywania skoków spadochronowych szczepili się i u obu doszło do tak zwanego wygaszenia czasz spadochronów, które przestały hamować opadanie.

W komunikacie ministerstwa dodano, że sytuację próbował ratować trzeci spadochroniarz, który „próbował zatrzymać niekontrolowany upadek, używając swojego spadochronu zapasowego”.

W piątek rano ministerstwo obrony Białorusi ogłosiło rozpoczęcie wspólnych manewrów wyspecjalizowanych jednostek sił zbrojnych Białorusi i rosyjskich wojsk powietrzno-desantowych.

W ćwiczeniach biorą udział rosyjskie samoloty transportowe Ił-76 oraz śmigłowce białoruskich wojsk – podało ministerstwo. Wojskowi mają wspólnie ćwiczyć przejęcie i utrzymanie przyczółku, poszukiwanie i niszczenie wyznaczonych obiektów, a także dywersyjno-zwiadowczych oddziałów przeciwnika i grup bojowych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej