RAPORT

Pogarda

Poczta Polska weźmie udział w akcji #MuremZaPolskimMundurem

Najnowsze

Popularne

Poczta Polska przyłącza się do akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy w tej chwili pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego bezpieczeństwa. W poniedziałek spółka uruchomi akcję „wyślij kartkę mundurowym na granicy”.

„Dzieci w szkołach są wyszydzane”. Poruszający apel weterana ws. atakowania żołnierzy

– Podejrzewam, że każdy z byłych żołnierzy czy obecnie gdzieś służących czuje się tak, jakby był teraz z chłopakami na granicy – mówi portalowi...

zobacz więcej

Od 15 listopada w całodobowych placówkach pocztowych zostaną ustawione oznaczone pojemniki, do których każdy będzie mógł wrzucić kartki lub własnoręcznie przygotowane prace z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Poczta Polska nieodpłatnie przekaże je przedstawicielom służb mundurowych. Dodano, żeby nie wrzucać przesyłek zaadresowanych ani w zamkniętych kopertach, gdyż takie nie będą doręczane.

Na kartki nie trzeba naklejać znaczka, a zamiast adresu należy wpisać hasło: „Obrońcom Granicy”. Można natomiast wskazać konkretne osoby lub nazwę jednostki, w których służą. Do akcji będą się sukcesywnie przyłączały kolejne placówki pocztowe.

– Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji i przesyłania ciepłych słów dla ludzi, którzy z poświęceniem strzegą nienaruszalności polskiej granicy. Okażmy im wsparcie i wdzięczność za służbę w obronie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Inicjujemy naszą akcję w dniu Narodowego Święta Niepodległości, które w sposób szczególny przypomina o tym, że Polacy to niezłomny naród – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Wsparcie dla służb mundurowych


– Zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie zjednoczmy się więc przekazując naszym żołnierzom i funkcjonariuszom podziękowania oraz wyrazy dumy i szacunku. Niech poczują, że niezachwianie za nimi stoimy – dodał prezes spółki. Akcja hasłem: #MuremZaPolskimMundurem wspierająca służby mundurowe broniące granic Polski narodziła się ostatnio w mediach społecznościowych. Jednym z jej akcentów było m.in. wyświetlenie na gmachu Sejmu iluminacji z hasłem akcji.

Poczta Polska zamierza wydać i udostępnić elektronicznie także specjalny album z przysłanymi pracami, jako podsumowanie akcji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej