RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Gwiazda disco polo odpowiedziała Kurdej-Szatan. Emocjonalne wyznanie

Elwira Mejk, Barbara Kurdej-Szatan (fot. K.Kuczyk/Forum, arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)
Elwira Mejk, Barbara Kurdej-Szatan (fot. K.Kuczyk/Forum, arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Elwira Mejk, gwiazda disco polo, przekazała, że jej syn jest jednym z żołnierzy strzegących granicy Polski z Białorusią. „Nie pozwólmy innym pluć na mundur” – pisze wokalistka, nawiązując do skandalicznych słów Barbary Kurdej-Szatan.

Kurdej-Szatan przeprasza i blokuje komentarze. Internauci nie dowierzają

Trzy godziny po tym, gdy okazało się, że aktorka straciła pracę w serialu „M jak miłość”, Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie i...

zobacz więcej

Aktorka Barbara Kurdej-Szatan na początku listopada w skandalicznych słowach zaatakowała służby strzegące granicy przed nielegalną migracją. Kobieta nazwała strażników granicznych „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

W związku z jej wypowiedzią stołeczna prokuratura wszczęła dochodzenie z urzędu „w sprawie znieważenia funkcjonariuszy SG wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej”. We wtorek prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że aktorki nie zobaczymy już w nowych odcinkach serialu „M jak miłość”.

Elwira Mejk o żołnierzach na granicy


Do wpisu Kurdej-Szatan nawiązała w mediach społecznościowych gwiazda disco polo Elwira Mejk. Wyznała, że jej syn pełni służbę na polsko-białoruskiej granicy. Opublikowała też jego zdjęcie.

Jest dochodzenie prokuratury po skandalicznych słowach Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami”. Po jej wypowiedzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła...

zobacz więcej

„Ten żołnierz, to mój syn Filip. Bóg, honor, ojczyzna. Przysięgał bronić granic RP. Granic, niezależnie przez kogo atakowanych. Od września, z kilkudniowymi przerwami, kiedy wraca do domu, jest na granicy z Białorusią” – pisze kobieta.

„Ja – Elwira, matka żołnierza stojącego na granicy z Białorusią. Myślę. Myślę, o tej wojnie. Wojnie hybrydowej, która rozgrywa się w pasie przygranicznym, a której my, żyjący w głębi kraju, nie odczuwamy. Myślę o naszych żołnierzach, o ich służbie, oddaniu, poświeceniu i jednocześnie o dzieciach w lasach. To bardzo trudna sytuacja dla każdej ze stron” – dodaje.

Podkreśla też, że jej syn, tak jak tysiące innych żołnierzy, w nocy, czy w dzień, „dzielnie pełni wartę. Broni granic naszego kraju. Nie pozwólmy innym pluć na mundur!” – pisze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej