RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Litwa zakazuje pracy dziennikarzom czy nie? Naczelny Onetu blokuje

Dziennikarz wytknął „Onetowi” błąd i został za to zablokowany (fot. PAP/EPA/LEONID SCHEGLOV/BELTA HANDOUT/TT)
Dziennikarz wytknął „Onetowi” błąd i został za to zablokowany (fot. PAP/EPA/LEONID SCHEGLOV/BELTA HANDOUT/TT)

Najnowsze

Popularne

W portalu Onet pojawił się artykuł, w którym próbuje się dowieść, że dziennikarze powinni być przy granicy z Białorusią i móc z miejsca komentować kryzys migracyjny. Autor dowodzi, że będąca w podobnej sytuacji Litwa nie zakazała dziennikarzom pracy na granicy. Gdy dziennikarz Dominik Wilczewski wskazał na Twitterze, że to nieprawda, redaktor naczelny Bartosz Węglarczyk go zablokował.

Film z granicy. „Celowo dają się nagrywać z karabinami snajperskimi i granatnikami” [WIDEO]

„Projekcja siły ze strony Białorusinów. Niektórzy z żołnierzy specjalnie dają się nagrywać z karabinami snajperskimi i granatnikami” – pisze...

zobacz więcej

„Zanim migranci dotarli z Białorusi na granicę z Polską, próbowali przedostać się do naszego kraju i dalej na Zachód przez granicę z Litwą. Władze w Wilnie nie zakazały pracy dziennikarzy na granicy. Wskutek tego mogli oprzeć się propagandzie Alaksandra Łukaszenki” – napisał Kamil Turecki, autor artykułu zatytułowanego „Granica polsko-białoruska. Sześć powodów, dlaczego dziennikarze powinni tam być [WYJAŚNIAMY]”.

Dziennikarz serwisu internetowego gazety „Przegląd Bałtycki” Dominik Wilczewski zwrócił uwagę, że to nieprawda. Rustamas Liubajevas, dowódca litewskiej Państwowej Straży Granicznej (VSAT), oświadczył w środę, że „media nie mogą swobodnie rejestrować tzw. push backów nielegalnych migrantów ze względów bezpieczeństwa i taktycznych” – podała agencja BNS.

Węglarczyk blokuje


W odpowiedzi naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk zablokował Wilczewskiego na Twitterze.

Dziennikarz „Przeglądu Bałtyckiego” zwrócił jednak uwagę, że jego interwencja pomogła i Onet przeredagował artykuł.

„Na Litwie i Łotwie istniał bowiem system przepustek dla nich, ale ze względów bezpieczeństwa i taktycznych mediom nie zezwalało się na swobodne nagrywanie różnego rodzaju operacji miejscowych służb i funkcjonariuszy. Litewski parlament ogłosił we wtorek stan wyjątkowy na granicy z Białorusią” – dopisano. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej