RAPORT

Pogarda

UE o Białorusi: Reżim chce odwrócić uwagę od brutalnych represji w kraju

UE o reżimie białoruskim (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
UE o reżimie białoruskim (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Podsycając kryzys na zewnętrznych granicach UE, białoruski reżim stara się odwrócić uwagę od sytuacji wewnątrz kraju, w którym trwają, a nawet nasilają się brutalne represje i łamanie praw człowieka - oświadczył w środę w imieniu Unii Europejskiej szef jej dyplomacji Josep Borrell.

Von der Leyen rozmawiała z Bidenem. „Będziemy chronić nasze demokracje”

Podzielamy z prezydentem Bidenem pogląd, że kryzys na granicy z Białorusią jest skutkiem ataku autorytarnego reżimu - powiedziała w środę...

zobacz więcej

„Zorganizowana instrumentalizacja istot ludzkich przez reżim białoruski do celów politycznych nabrała w ostatnich dniach nowych niepokojących rozmiarów. Grupy migrantów są eskortowane przez uzbrojone białoruskie siły bezpieczeństwa w kierunku granic państw członkowskich UE w celu wymuszenia nielegalnego wjazdu” - czytamy w oświadczeniu UE.

„Świadczy to o cynizmie białoruskiego reżimu, który podsycając kryzys na zewnętrznych granicach UE, stara się odwrócić uwagę od sytuacji wewnątrz kraju, w którym trwają, a nawet nasilają się brutalne represje i łamanie praw człowieka” - podkreśliła Wspólnota.

Czytaj także: Mińsk wciąż pełen migrantów. Widać ich w sklepach i parkach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej