RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Film z granicy. „Celowo dają się nagrywać z karabinami snajperskimi i granatnikami” [WIDEO]

Ministerstwo Obrony Narodowej pokazuje film nagrany na granicy polsko-białoruskiej  (fot. tt/@MON_GOV_PL)
Ministerstwo Obrony Narodowej pokazuje film nagrany na granicy polsko-białoruskiej (fot. tt/@MON_GOV_PL)

Najnowsze

Popularne

„Projekcja siły ze strony Białorusinów. Niektórzy z żołnierzy specjalnie dają się nagrywać z karabinami snajperskimi i granatnikami” – pisze Ministerstwo Obrony Narodowej na Twitterze i pokazuje film nagrany na granicy polsko-białoruskiej.

Były ambasador Białorusi w RP: KGB Białorusi ściąga amunicję przejętą w Afganistanie

W jednej z baz sił specjalnych straży granicznej Białorusi, w obwodzie witebskim, odbyły się szkolenia grupy Irakijczyków (do 10 osób) i drugiej...

zobacz więcej

W wyniku zaostrzenia kryzysu w ostatnich dniach Polska skierowała dodatkowe siły Straży Granicznej, policji i wojska do zabezpieczenia granicy. Powstaje również pięciometrowy stalowy płot na odcinku granicy z Białorusią.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przyznał, że są sygnały, które wskazują, że jutrzejszy dzień może być „pełen różnego rodzaju aktów destabilizujących”. Zwłaszcza, że część naszych sił musi zostać skierowana do zabezpieczenia marszów i obchodów Święta Niepodległości.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w związku z presją migracyjną w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego, przylegających do granicy z Białorusią, obowiązuje stan wyjątkowy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej