RAPORT

Pogarda

Zachowanie opozycji ws. kryzysu. Internauci przypominają słowa Piłsudskiego

Co o sytuacjach kryzysowych mówił marszałek Piłsudski? (fot. Photo12/UIG/Getty Images)
Co o sytuacjach kryzysowych mówił marszałek Piłsudski? (fot. Photo12/UIG/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W czasie, gdy politycy PO sugerują, że Alaksandr Łukaszenka dostarcza imigrantów polską granicę z polecenia Prawa i Sprawiedliwości, litewski parlament niemal jednym głosem przyjął uchwałę tamtejszego rządu o zaostrzeniu stanu wyjątkowego. Gdy nie tak dawno polski parlament głosował nad przedłużeniem stanu wyjątkowego, „przeciwko” było prawie 180 parlamentarzystów opozycji – głównie KO i Lewicy. Internauci w tym kontekście przypominają słowa marszałka Józefa Piłsudskiego: „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur”.

Rafał Trzaskowski chciał wariantu węgierskiego. Przypomnieli nagranie sprzed lat

Być może trzeba będzie rzeczywiście iść w kierunku, w którym w niektórych miejscach idą Węgrzy – mówił w 2015 roku o uszczelnianiu granic UE Rafał...

zobacz więcej

– Sejm i rząd już wcześniej powzięły działania w celu opanowania sytuacji (na granicy z Białorusią), ale niestety dzisiaj są one niewystarczające – oświadczyła we wtorek przewodnicząca Sejmu Viktoria Czmilyte-Nielsen. Projekt stosownej uchwały litewskiego rządu, zgłoszony we wtorek, poparło 122 posłów w 141-osobowym parlamencie; tylko jedna osoba głosowała przeciwko.

Różnica między opozycją w Polsce i na Litwie


W tym roku granicę litewsko-białoruską nielegalnie przekroczyło ponad 4,2 tys. osób; ponad 6 tys. zostało zawróconych.

Kilkukrotnie większy atak białoruskiego reżimu skierowany jest przeciwko Polsce. Opozycja, która konsekwentnie domaga się większego zaangażowania w kryzys organizacji międzynarodowych, równie regularnie dyskredytuje działania rządzących – poczynając od kwestii stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym, po temat budowy nowej zapory.

Tak było m.in. pod koniec września w głosowaniu nad przedłużeniem stanu wyjątkowego, które poparło 237 posłów (224 przedstawicieli klubu PiS, 8 – Konfederacji, 3 – z Kukiz'15). Przeciwko przedłużeniu stany wyjątkowego było w sumie aż 179 posłów: między innymi 122 z Koalicji Obywatelskiej, 46 – Lewicy, 7 – Polski 2050.

Podobnie wyglądało głosowanie ws. budowy zapory na granicy z Białorusią. Gdy w ostatnich dniach doszło do eskalacji konfliktu, a białoruskie służby zwożą w pobliże granicy z Polską tysiące imigrantów, prominentny poseł PO Rafał Grupiński sugeruje, że... PiS kosztem polskiej racji stanu współpracuje z Alaksandrem Łukaszenką.

Piłsudski: Strzeżcie się agentur


Internauci komentując absurdalną narrację polityków opozycji zauważają, że to właśnie jej przedstawiciele od tygodni atakują rząd i zbijają na tym polityczny kapitał. Przypominane są przy tym słowa marszałka Piłsudskiego z przemówienia na Zjeździe Legionistów w Kaliszu w sierpniu 1927 roku: „Polskę być może czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”. Zobacz także: Ewenement na skalę światową. Polska opozycja dała prawdziwy popis

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej