RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pożar zabytkowego pałacu na Mazowszu. Część runęła [WIDEO]

Spłonął dach zabytkowego pałacu w Korczewie (fot. Facebook/OSP Korczew)
Spłonął dach zabytkowego pałacu w Korczewie (fot. Facebook/OSP Korczew)

Ponad 100 strażaków walczy z pożarem, który wybuch w środę rano w pałacu w Korczewie (pow. siedlecki). Wpierw spłonął cały dach, później ogień opanował 1. piętro. Strażacy opublikowali nagranie z akcji.

Nie żyją cztery noworodki. Tragedia w szpitalu

Makabryczny pożar w szpitalu w środkowych Indiach. W stanie Madhya Pradesh strażacy uratowali przed ogniem 36 dzieci. Ratownikom nie udało się...

zobacz więcej

– Na miejscu jest 36 jednostek Straży Pożarnej i ponad 100 strażaków – przekazała str. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej Mazowieckiej Straży Pożarnej. Ogień wybuchł w środę rano. – Spłonął cały dach i strop, który zawalił się, a ogień przeniósł się na 1. piętro – relacjonowała Urbanowska, dodając, że sytuacja w tej chwili się stabilizuje.

Największy zabytek wschodniego Mazowsza


Pożar wybuchł w budynku główny pałacu, w którym są hotel i restauracja.


Na miejscu jest grupa operacyjna mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, która najprawdopodobniej będzie budować sztab strategiczny.


Barokowy Pałac w Korczewie został wybudowany w 1734 roku. Po upadku kampanii wrześniowej w pałacu zorganizowano najpierw jednostkę straży granicznej, a następnie jednostkę, która zarządzała upaństwowionymi dobrami. Budynek pałacu doznał największych szkód w okresie powojennym, po objęciu reformą rolną. Po latach PRL-u wrócił do dawnych właścicieli – w 1989 r. zespół parkowo-pałacowy odkupiły córki właściciela, Renata Ostrowska oraz Beata Ostrowska-Harris. Obiekt razem z okalającym go parkiem był mozolnie odnawiany, stając się lokalną atrakcją turystyczną zaadaptowaną na potrzeby hotelu i restauracji.

Zobacz także: Makabra przed bramkami na autostradzie. Nie żyje 19 osób [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej